3 берез. 2023 16:36

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:55
Здоров‎’‎я
0

413

0

Шість років життя з «чужим» серцем. Історія медсестри з Вінниці

Шість років життя з «чужим» серцем. Історія медсестри з Вінниці

Про свого донора вона знає лише, що ним став 28-річний чоловік, який потрапив в ДТП. Дівчина вдячна йому, що подарував життя.


У медсестри Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології уже шість років стукає «чуже» серце. З дитинства Катерина Кравець мала вроджену ваду серця. У 20 років, почула від медиків – «вам потрібна пересадка серця». Їй успішно провели операцію в одній із закордонних клінік. Дівчина повернулася додому й спостерігалася у Вінницькому кардіоцентрі.

Про життя дівчини через шість років після операції написали на сторінці департаменту охорони здоров’я Вінницької ОВА.

«Після операції життя змінилося, мені стало набагато краще. Так, є ліки які потрібно пожиттєво приймати, але саме трансплантація дала мені шанс на життя й на реалізацію мрій. Я з дитинства мріяла стати лікарем, але через хворобу важко було йти на навчання до університету. Уже після операції я вирішила, що мрії мають здійснюватися, й вступила до медичного коледжу ім. академіка Заболотного. Вивчилася на медсестру й тепер працюю за спеціальністю», - розповідає Катерина.

Дівчина каже, що її робота це й мрія, й другий дім й місце де завжди допоможуть колеги. А ще – можливість самій допомагати людям із хворобою серця і на власному прикладі показувати, що в житті все можливо. Катерина переконана, що трансплантацію потрібно розвивати, бо це шанс врятувати життя.

Про свого донора вона знає лише, що ним став 28-річний чоловік, який потрапив в ДТП. Дівчина вдячна йому, що подарував життя.

«Шість років тому я не розуміла, як житиму з чужим серцем. Але сьогодні я хочу сказати донору – дякую за наше спільне серце, я обіцяю його берегти. Смерть – це завжди трагедія для родини, але вона може врятувати життя іншій людині», - додала Катерина.

У 2019 році Вінниця.info публікувала інтерв’ю з Катериною. Тоді вона була ще студенткою медичного коледжу. Дівчина розповідала нашій журналістці, що означає вдруге народитися і як змінюється життя після трансплантації серця.

Якщо кілька років тому, трансплантацію органів українцям могли здійснити тільки в закордонних клініках, то сьогодні це стало реальність уже й у обласній клінічній лікарні ім. Пирогова. Лікарі уже здійснили чотири успішні трансплантації нирок. Готові пересаджувати серце та навіть печінку.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото департаменту охорони здоров’я ОВА