10 листоп. 2023 21:12

Останнє оновлення  
10 листоп. 2023 21:12
Здоров‎’‎я
0

3915

0

Шістнадцять областей, серед яких і Вінниччина, отримають апарати МРТ від МОЗ

Шістнадцять областей, серед яких і Вінниччина, отримають апарати МРТ від МОЗ

16 апаратів МРТ для державних медичних закладів придбали Медичні закупівлі України на замовлення Міністерство охорони здоров'я України. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.


«Вперше таке дороговартісне медобладнання централізовано закуповується у такій кількості. До того ж з економією близько 34%. Загальна вартість договору склала 556,5 млн грн при очікуваній вартості 841,4 млн грн.

Придбані апарати МРТ призначені для детальної візуалізації внутрішніх органів та тканин організму завдяки якісному двовимірному та тривимірному зображенню без використання рентгенівського випромінювання. Зокрема, медобладнання дозволяє швидко та якісно проводити дослідження центральної нервової та серцево-судинної систем, черевної порожнини, малого тазу, ортопедії, а також мамографічні дослідження тощо.

На жаль, тривалий час у деяких областях такий метод діагностики був недоступним або дороговартісний через відсутність такого обладнання у державних лікарнях. Тому ця закупівля – це ще один важливий крок до покращення якості медичної допомоги. Адже сучасна якісна медицина в Україні – це та мета, над реалізацією якої ми щодня працюємо», - повідомив міністр.

За його інформацією, попередньо МРТ отримають клінічні лікарні Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Вінниця.infoфото ілюстративна