27 січ. 2020 12:58

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 21:20
Події
0

114

0

«Собака кілька годин кричав…» У Вінницькому районі чоловік підстрелив пса і покинув помирати. Справу розслідує поліція

«Собака кілька годин кричав…» У Вінницькому районі чоловік підстрелив пса і покинув помирати. Справу розслідує поліція

Безпритульного пса із пораненнями шиї чоловік відніс до водойми і залишив помирати. Почувши жалібне скавульчання тварини, мешканці зателефонували зооволонтерці.


25 січня у селі Парпурівці Вінницького району місцевий житель підстрелив собаку. Безпритульного пса із пораненнями шиї чоловік відніс до водойми і залишив помирати. Почувши жалібне скавульчання тварини, мешканці зателефонували зооволонтерці. Хвостатий – в критичному стані, перебуває у ветлікарні. Справу розслідують правоохоронці.

Зооволонтерка Катерина Христич, яка приїхала на допомогу, розповіла Вінниця.info, що собаку підстрелили з мисливської рушниці. Тварина кілька годин стікала кров’ю, а місцеві люди боялися підійти до неї, бо не хотіли мати конфлікт з винуватцем.

«Собака кілька годин кричав… Я приїхала на місце і знайшла собаку. Далі, з великими труднощами, винесла її з території засохлого водоймища. Жителі села допомагати відмовились, адже всі цього діда бояться! Кажуть, що він агресивна і конфліктна людина. Не дивлячись на цю інформацію, я одразу пішла до нього додому і запитала про собаку. Віктор, нічого не заперечуюючи, спокійно пояснив мені, що собачка хотів з'їсти його курку, адже бігає по селі голодний», - пригадує Катерина.

Зооактивістка викликала на місце події правоохоронців. 67-річний чоловік пояснив їм, що вистрелив у собаку, бо той неодноразово забігав до нього на подвір’я, щоб вкрасти домашню птицю.

У відділі комунікацій ГУ Нацполіції Вінниччини зазначили, що за фактом події відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 299 (жорстоке поводження з тваринами). Слідчі з’ясували, що підозрюваний – мисливець, тому має дозвіл на зберігання зброї. На період розслідування у порушника вилучили рушницю.

Місцеві жителі розповідають, собака дійсно не мав господарів, але був зовсім не агресивним. Чи виживе пес, невідомо, зараз він у критичному стані, без свідомості.

«Так, він мисливець. Але він навіть кулю пожалів, щоб добити того собаку, а просто відніс, аби той страшно мучився…», - додає Катерина Христич.

Чотирилапого намагаються врятувати у ветклініці «Віп Хвіст».

Нагадаємо, що раніше Вінницький міський суд оголосив вирок місцевому жителю, який жорстоко вбив домашню кішку на очах у дітей. Чоловіку присудили 5 років ув’язнення, але звільнили від покарання, призначивши випробувальний термін 3 роки. Якщо протягом цього часу порушник знову вчинить новий злочин – то відбуватиме призначене покарання в повній мірі.

Вінниця.info, фото - надані К.Христич