14 листоп. 2023 10:58

Останнє оновлення  
14 листоп. 2023 11:43

1 хвилина читання

Афіша Вінниці
0

420

0

«Спадок Острозьких – від Вінниці до Острога» - нова мандрівка на суботу

«Спадок Острозьких – від Вінниці до Острога» - нова мандрівка на суботу

У Visit Vinnytsia на 19 листопада підготували освітньо-пізнавальний тур «Спадок Острозьких – від Вінниці до Острога» - нова мандрівка, де можна дізнатись про спадок представників династії Острозьких.


Острозька академія та Острозька Біблія - це лише частина того, чим запам’яталися «некороновані королі» роду Острозьких. Представники якого були і видатними полководцями, і меценатами, і відомими просвітниками. Між іншим, багато істориків зараховує їх до нащадків Рюрика.

Маршрут подорожі

Перша зупинка - Замкова гора у Вінниці, звідки, як прийнято вважати, місто бере свій початок. За словами істориків, на цьому місці в часи старостування у Вінниці князя Костянтина Острозького був збудований другий вінницький замок.


Далі мандрівники рушать на Волинь із зупинкою у Самчиках на Хмельниччині - ці землі у XVIІ ст. належали Василю Острозькому. Пізніше тут було збудовано резиденцію польськими шляхтичами, яку кілька разів перебудовували, але разом із парком навкруги палац зберігся і донині.


Нарешті, - Острог, знайомство із яким розпочнеться із Музею книги та друкарства, що розташований у Луцькій надбрамній вежі XVI ст. Музей славиться своєю колекцією стародруків.


Потім відвідини Острозького замку, який був головною резиденцією знаменитого роду.

Ну і, звісно, Острозька академія - найстаріша українська науково-освітня установа, заснована Костянтином Острозьким ще у 1576 році. Зараз тут діє національний університет із такою ж назвою.

Фіналом поїздки стане знайомство з Музеєм історії Острозької академії.


Щоб зареєструватись на мандрівку, посилання є ТУТ.

Вартість подорожі: 800 грн.

Дата виїзду: 19 листопада 06.30 год.

Місце зустрічі: навпроти Центрального автовокзалу (Київська, 8)

Вінниця.info, фото - департаменту маркетингу і туризму