3 листоп. 2022 14:32

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

125

0

Спікер Міноборони пояснив, чому розголос інформації про українських військовополонених може зашкодити їх звільненню

Спікер Міноборони пояснив, чому розголос інформації про українських військовополонених може зашкодити їх звільненню

Розвідка російський окупантів моніторить усі канали інформації, зокрема, й українські соцмережі. Тому, розповсюдження інформації про українських воїнів, що перебувають у полоні, може привести до негативних наслідків.


Розвідка російський окупантів моніторить усі канали інформації, зокрема, й українські соцмережі. Тому, розповсюдження інформації про українських воїнів, що перебувають у полоні, може привести до негативних наслідків.

Про це розповів спікер МОУ полковник Олександр Мотузяник під час брифінгу в Military Media Center.

«Процес обміну військовополоненими — найбільш чутливе питання під час перебігу бойових дій. Тож будь-яка зайва інформація тут може дуже сильно зашкодити, - говорить Олександр Мотузяник.

Бували випадки, коли певний військовослужбовець, який перебуває в полоні, саме через додаткову інформацію, яка про нього оприлюднюється, в тому числі в соціальних мережах, набуває більш вагомого статусу в очах російських окупантів або набуває статусу навіть публічної особи. Через це починаються інсинуації з боку тієї сторони. Вони починають підвищувати вимоги щодо повернення цієї людини або роблять такі умови для неї, які є взагалі неприйнятними й нестерпними.

Будь-яка інформація може виключно тільки зашкодити цьому процесу й, власне, віддалити той час, коли військовополонений може повернутися додому.

Також бувають випадки, коли люди не знають, де перебувають їхні рідні з числа військовослужбовців, і починають публікувати фотографії в однострої з військовим званням у соціальних мережах з дописами: «Можливо, хтось бачив такого» тощо.

Друзі, це також дуже шкодить. Адже, ситуація в умовах війни дуже динамічна й різноманітна. Ця людина може не перебувати в полоні, а, до прикладу, вона може волею випадку просто опинитися на іншій території й переховуватися, шукаючи можливості повернутися додому певними шляхами. І ворог не знає про це. Але через те, що така інформація з’являється у соціальних мережах, це дає наведення ворогу для того, щоб розпочати пошуки цієї особи. Тому що, ви знаєте, розвідувальні органи російської федерації також не сплять, а доволі потужно працюють».

За словам Олександра Мотузяника, росіяни моніторять абсолютно всі джерела і канали інформації і передусім саме соціальні мережі, де інформація буває гуляє абсолютно безконтрольно.

«Тому дуже важливо зберігати витримку, терпіння і зі всіма подібними питаннями ми наполегливо радимо рідним і близьким військовополонених, громадським діячам, волонтерам, лідерам громадських думок, хто дотичний до цього процесу, будь ласка, звертайтеся до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Ця структура наразі об’єднує близько 10 державних інституцій, які в межах своєї компетенції опікуються цим питанням.

Якщо ви шукаєте людину, якщо ви не знаєте, де вона, в полоні чи її зараз розшукують, звертайтеся до штабу, там нададуть усю наявну інформацію та поінформують щодо статусу цієї людини. Там є телефони гарячої лінії, здійснюється приймання громадян, вони відкриті до спілкування. І ще раз наголошую, зберігайте витримку, терпіння й вірте в краще», — сказав Олександр Мотузяник.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

title