8 лют. 2023 10:20

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:06
Події
0

177

0

Співпрацював з фсб: СБУ повідомила про підозру генерал-майору міліції

Співпрацював з фсб: СБУ повідомила про підозру генерал-майору міліції

Служба безпеки ідентифікувала ще одного поплічника агресора на тимчасово захопленій частині півдня України. Зловмисником виявився колишній начальник Управління МВС у Херсонській області, який в 2003-2005рр очолював міліцію Вінниччини.


Служба безпеки ідентифікувала ще одного поплічника агресора на тимчасово захопленій частині півдня України. Зловмисником виявився колишній начальник Управління МВС у Херсонській області, який в 2003-2005рр очолював міліцію Вінниччини.

За даними СБУ, зловмисником виявився колишній начальник Управління МВС у Херсонській області, який у 2014 році звільнився з лав правоохоронних органів у званні генерал-майор міліції. Згодом він став депутатом облради від забороненого «блоку володимира сальдо».

Після початку повномасштабного вторгнення він потрапив у поле зору кадрового співробітника 3 відділу 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби фсб сергія сініцина з позивним «сабір».

У березні минулого року у тимчасово окупованому Херсоні у нього відбулась зустріч з колишнім українським правоохоронцем для залучення його до діяльності проти основ національної безпеки. За вказівкою «сабіра» він мав підшукувати «однодумців» для формування так званого «силового блоку» окупаційних органів та його використання під час придушення руху опору в регіоні. Для цього використовував свої зв’язки серед колишніх правоохоронців.

На підставі зібраних слідчими доказів генералу міліції повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Наразі він переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму. Однак, Служба безпеки знає про його місце перебування і проводить комплексні заходи для притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили слідчі слідчого відділу Управління СБУ в Херсонській області із залученням та допомогою слідчих Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Довідково. Колишній начальник УМВС України в Херсонській області, кандидат юридичних наук, генерал-майор міліції, колишній депутат обласної ради Валерій Літвін має багатий досвід роботи в правоохоронних органах.

У 2003-2005 рр. Валерій Валерійович був призначений начальником Управління МВС України у Вінницькій області.

У червні 2007 р. був радником міністра Апарату Міністра внутрішніх справ.

За роки служби в органах внутрішніх справ генерал-майор міліції Літвін був нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни». В цілому удостоєний більше, ніж 80 відомчих відзнак та нагород, серед яких: найвища відзнака МВС України «Почесний працівник МВС України», «Хрест слави», «За відзнаку в службі» ІІ та І ступенів, «Закон і честь», «Вогнепальна зброя», «За сумлінну службу» трьох ступенів, «Лицар закону».

Активно свою роботу Валерій Літвін висвітлював і у соціальних мережах. Щоправда у Фейсбук останній його пост датується 18 березня 2022 року.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото СБУ