4 берез. 2023 10:18

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:55
Події
0

4524

0

Співробітники СБУ Вінницької області викрили і затримали колаборантів, які допомагали ворогу на Харківщині та Донеччині

Співробітники СБУ Вінницької області викрили і затримали колаборантів, які допомагали ворогу на Харківщині та Донеччині

Наразі вони під вартою


У ході стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської та Донецької областей, СБУ викрили і затримали двох колаборантів, які допомагали ворогу. Наразі вони під вартою.

Про це повідомили в СБУ у Вінницькій області.

Одним із затриманих є мешканець Ізюмського району, який після захоплення частини регіону підтримав російських загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

Зловмисник добровільно брав участь у будівництві ворожих блокпостів та ремонтував бронетехніку окупантів. Крім цього, він допомагав «розквартировувати» рашистів у будинках місцевих жителів, які виїхали до інших регіонів України.

Після звільнення району колаборант намагався переховуватись від правосуддя на території Харківщини. Однак українська спецслужба встановила його місцезнаходження і затримала.

Ще однією поплічницею агресора виявилась мешканка Лимана, яка під час окупації міста погодилась очолити так званий «відділ персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення днр».

На цій «посаді» зловмисниця пропонувала місцевим жителям отримувати пільги в російських рублях, складала списки пільговиків та формувала відповідну базу для окупантів.

Під час деокупації Лимана колаборантка втекла до Вінницької області, де намагалася «залягти на дно» і таким чином сподівалась уникнути правосуддя. Співробітники СБУ розшукали зловмисницю і затримали її за місцем тимчасового перебування.

Слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 4. та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Наразі вони під вартою. Тривають розслідування.

Заходи з викриття і затримання колаборантів проводили співробітники СБУ Харківської, Вінницької, Донецької та Луганської областей за процесуального керівництва органів прокуратури.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото СБУ