31 серп. 2023 09:55

Останнє оновлення  
31 серп. 2023 09:55

3 хвилини читання

Суспільство
0

704

0

Старт навчального року: на Вінниччині лише 3% дітей будуть навчатися дистанційно

Старт навчального року: на Вінниччині лише 3% дітей будуть навчатися дистанційно

У Вінницькій області з 1 вересня планують розпочати роботу усі 621 заклад загальної середньої освіти. Про це повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.


За інформацією очільника ОВА, з 621 закладу у 603-х облаштовані укриття, тому переважно діти навчатимуться в очному та змішаному форматі і лише 3% дітей буде вчитись - дистанційно.

Очільник області також повідомив, що цього року Вінниччина отримала майже 31 млн грн з держбюджету на будівництво двох, капітальний ремонт п'яти та реставрації одного укриття у школах області.

В очному форматі сьогодні працює 445 дитячих садочків, які мають укриття, що становить 80% відсотків від загальної кількості дошкільних закладів області.

«Особисто говорив з головами територіальних громад щодо стану укриттів та оновлення актів їх готовності. Зокрема, в області завершуються комісійні обстеження приміщень закладів освіти. - розповів керівник регіону. - Основні вимоги по кожному навчальному закладу, де навчання проходитиме офлайн - це наявність укриття в закладі освіти».

Сергій Борзов наголосив, що укриття мають бути в кожному начальному закладі, де навчання проходить офлайн. Або у безпосередній близькості до нього. Укриття має бути розраховане на всіх учасників навчального процесу. Такі споруди також мають відповідати нормам інклюзії. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання може проводитися в декілька змін, або у змішаній формі.

В укритті мають бути запаси води, медикаментів, необхідного обладнання та інших матеріалів. У випадку повітряної тривоги в регіоні освітній процес обов’язково необхідно перервати та продовжити в укритті до завершення тривоги.

Окремо Начальник ОВА торкнувся питання дистанційної освіти. Як стало відомо, на сьогодні деякі заклади освіти повідомляють батькам, що нібито дистанційна форма навчання цього року не передбачена. «Це не відповідає дійсності. - зазначив Сергій Борзов. - Як і минулого року, батьки можуть обрати форму навчання відмінну від очної – дистанційну, сімейну, екстернатну».

До речі, деякі заклади освіти нашої області уже розпочали навчальний рік. Зокрема, навчання триває у Вінницькому національному аграрному університеті та п'яти коледжах, які є його структурними підрозділами. Дистанційне навчання розпочав Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського.

Очільник області акцентував увагу на дотриманні правил безпеки.

«Вчергове наголошую! І під час навчального процесу, і коли дітей у закладі освіти немає, а присутній лише персонал закладу – у випадку повітряної тривоги усі повинні спускатися до укриття!!! Дбайте про себе та наше майбутнє.  Працюємо над тим, щоб підтримувати стабільну роботу в усіх сферах життя. Не дозволимо ворогу відібрати у наших дітей можливості навчатися та здобувати якісну освіту», - підкреслив Сергій Борзов.

Між іншим, для забезпечення учнів і вчителів доступом до мережі Інтернет безпосередньо в укриттях шістдесят трьом територіальним громадам регіону передали 357 Wi-Fi роутерів. Також 21 роутер отримали заклади загальної середньої освіти обласного підпорядкування і 8 – заклади профтехосвіти. Роутери отримали від Міжнародної благодійної організації «ФОНД СХІДНА ЄВРОПА» в рамках проекту Мінцифри «Wi-Fi в укритті у школах» за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Крім цього, до початку навчального року передали 3659 рюкзаків від  UNICEF діткам п’ятих-восьмих класів, батьки яких загинули чи зникли безвісти під час російсько-української війни. Також рюкзаки отримають учні п’ятих класів з родин багатодітних та ВПО. Кожен рюкзак містить набір необхідного шкільного приладдя.Вінниця.info, фото ілюстративна