18 верес. 2023 11:08

Останнє оновлення  
18 верес. 2023 11:19
Суспільство
0

880

1

Стіна плачу, збір на ЗСУ та виступ оркестру: Як у Вінниці провели єврейський фестиваль

Стіна плачу, збір на ЗСУ та виступ симфонічного оркестру: Як у Вінниці провели Єврейський фестиваль

У Вінниці 17 вересня відбувся Міжнародний Благодійний Єврейський фестиваль Jewish Open Space. Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.


Розпочали фестиваль з ярмарку осінніх тематичних воркшопів, просякнутих концентрованим єврейським колоритом.


На вході до філармонії гостей фесту чекали виставки з єврейською атрибутикою, смаколики, фотозони, місця для гри у настільні та спортивні ігри, майстер-класи зі створення свічок та букетів, спортивні розваги для дітей та дорослих.Також, всі бажаючі змогли помолитися і залишити прохання або побажання на стенді, стилізованому під священну Стіну плачу.


Нагадаємо, що саме на вихідні припав традиційний юдейський Новий рік - Рош га-Шана, який святкують два дні поспіль. Тож столи на ярмарку були щедро прикрашені яблуками, виноградом, гранатами, та традиційною єврейською випічкою.


Фестиваль мав благодійну мету, під час якого всі охочі змогли зробити донати на турнікети для оборонців України.


Після воркшопів відвідувачів фестивалю чекав концерт у будівлі філармонії, а для найменших влаштували паперове шоу на першому поверсі.


Для вінничан виступили академічний камерний оркестр «Арката» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України та культури Польщі Георгія Куркова та виконавці живої клезмерської музики.Також зі святом вінничан привітав та побажав солодкого нового року рабин Єврейської месіанської громади Вінниці Руслан Романюк.


Слід зазначити, що фестиваль Jewish Open Space міжнародний. Одночасно він відбувався не тільки по містах України, а й за кордоном, усі охочі могли подивитися його пряму трансляцію у мережі.Вінниця.info

4

Виступ оркестру Арката на міжнародному єврейському фестивалі у Вінниці