29 лип. 2017 13:05

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:34
Суспільство
0

78

0

«Столиця меду». Як вінничан в Мармарисі сосновим медом частували

«Столиця меду». Як вінничан в Мармарисі сосновим медом частували

 «Столиця меду». Як вінничан в Мармарисі сосновим медом частували


 Влітку група журналістів з Вінниці відвідала Туреччину, де побувала чи не у всіх визначних місцях регіону Мугла, до якого туристів доправляють через аеропорт Даламан.

Ми розповідали про туристичну привабливість Фетхіє, блакитні лагуни Олюденіза, екстремальні розваги та античні міста на узбережжі Середземного та Егейського моря. Але в даному регіоні є й інші пам’ятки та місця, які варто відвідати. Наприклад, Мармарис славиться сосновим медом. Якщо говорити мовою цифр, то 92% соснового меду виробляється в Туреччині, інші 8% - в Греції. Переважна більшість продукції – 75% виготовляється в області Мугла, з них 30% в місті Мармарис.

В селі Османіє, біля Мармарису, місцева влада задля туристичної привабливості створила музей «Мармарис – дім меду». В музеї можна переглянути цілу епоху розвитку бджолярства. Про цілющі властивості меду знають всі. Він багатий на вітаміни та мікроелементи - це справжні солодкі ліки, визнані як традиційною, так і народною медициною.

В музеї меду вінничанам не лише провели екскурсію, а й пригостили різними видами меду, який виготовляють в регіоні. Мед ніби й однаковий на смак, але має різний колір та аромат, який залежить від сезону збору. Щоб переконатись та визначити найкращий для себе, варто відвідати Мармарис і привезти звідти «солодкий сувенір».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info