22 верес. 2020 13:42

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 19:38
Суспільство
0

58

0

Студенти Вінницького технічного університету розробили робота, який вимірює людям температуру

Студенти Вінницького технічного університету розробили робота, який вимірює людям температуру

Роботом можна керувати зі смартфону


Студенти Вінницького національного технічного університету створили портативного робота, який безконтактно вимірює температуру тіла людини. Роботом можна керувати зі смартфону.

Про це йдеться на сайті Вінницького технічного університету.

«На кафедрі комп’ютерних наук Вінницького технічного університету стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта», яка заохочує студентів до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проектів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19.

Представлено «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини», – йдеться на сайті університету.

Робот розробили ще торік для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», де команда кафедри комп’ютерних наук — студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин, здобула четверте місце серед 19 студентських команд з усієї України. Хлопцям не вистачило лише кілька балів до третього призового місця!

«Робот має спроектований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону», – розповідає очільник гуртка «Робототехніка та інтернет речей» Сергій Барабан.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук Андрій Яровий каже, що робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини.

«При розробці додали модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини і написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій.

Робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї. І лише за перший день, апробували його на близько сотні добровольців – як студентів, так і викладачів», – каже Андрій Яровий.


Вінниця.info, фото ВНТУ