1 жовт. 2022 11:00

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:04
Події
0

59

0

Суд виніс вирок вінничанину, який прославляв путіна і виправдовував російську війну на своїй сторінці в Facebook - 3 роки позбавлення волі

Суд виніс вирок вінничанину, який прославляв путіна і виправдовував російську війну на своїй сторінці в Facebook - 3 роки позбавлення волі

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю


Суддя Вінницького міського суду Вінницької області ухвалив вирок чоловікові, який публічно виправдовував військову агресію російської федерації проти України (ч. 2 ст. 436-2 КК України). Суд призначив чоловіку покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького міського суду.

«Як зазначено у вироку, обвинувачений, у період з 24 по 27 лютого 2022 року, умисно з ідеологічних та політичних мотивів, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою переконання невизначеного кола осіб у виправданості й правомірності збройної агресії російської федерації проти України, поширив публікації з використанням власної сторінки у соціальній мережі «Facebook», - зазначає пресслужба суду.

Відповідно до висновку експерта Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України, у визначених матеріалах міститься:

  • публічне виправдання та схвалення ведення агресивної війни та воєнного конфлікту російської федерації проти України;
  • публічне виправдання військової агресії російської федерації проти України;
  • підтримка та популяризація президента країни-агресора;
  • ознаки приниження честі та гідності представників державної влади України;
  • тенденційно негативно подана інформація, що, з лінгвістичної точки зору, є ознакою загрози національній безпеці в інформаційній сфері, яка, у свою чергу, є складовою підривної діяльності проти України.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю.

За результатами судового розгляду суд визнав винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Наразі, вирок ще не набрав законної сили.

Нагадаємо, в травні цього року СБУ викрила жителя міста Вінниці, який підтримував «русскій мір» поширюючи проросійські матеріали на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook». А з початком повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну, значно активізував свою інтернет-пропаганду.

Довідково:

ч. 2 ст. 436-2 КК України –Виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України (караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої).

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото – ілюстративна