10 січ. 2023 12:16

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:18
Події
0

83

0

Судитимуть митрополита Вінницької єпархії УПЦ (МП)

Судитимуть митрополита Вінницької єпархії УПЦ (МП)

Фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, в яких закликав до захоплення влади


Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини очільника єпархії УПЦ (МП) у Вінницькій області, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України. Обвинувальний акт направлено до суду.

Про це повідомляє СБУ у Вінницькій області.

За матеріалами СБУ, митрополиту загрожує реальний термін покарання у виді до 8 років позбавлення волі. Як свідчать матеріали слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, в яких закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.

Також, на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів. Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили:

-комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинних дій;

-прокремлівські агітки та літературу.

Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа. Дії фігуранта кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

-ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади),

-ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України),

-ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками),

-ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Розслідування проводили слідчі Служби безпеки Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо: Вінниця.info повідомляла, що 11 жовтня УСБУ проводила слідчі дії у Митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, який відомий своїми проросійськими поглядами.

Служба безпеки викрила керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян, та виправдовував агресію росії.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info