15 лип. 2020 16:17

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 20:10
Суспільство
0

209

0

Сукуленти, мухоловки і «сенсорна» мімоза: у Вінниці відкрилася виставка екзотичних рослин. Фото

Сукуленти, мухоловки і «сенсорна» мімоза: у Вінниці відкрилася виставка екзотичних рослин. Фото

Різноманітних рослин тут більше сотні


14 липня у Вінниці відкрилася виставка рослин. Любителі екзотичних рослин можуть придбати не тільки відомі усім мухоловку та сукуленти, але й мімозу сором’язливу, росичку, Сарраценії та кавове дерево.

Виставка «DIONAEAS» приїхала до Вінниці з Одеси. Власниця Тетяна Рибнікова вирощує рослини у себе вдома. Каже, що їх кількість – не перерахувати, але «точно кілька десятків тисяч». Рослин збирали по всьому світу, а рідкісні види купує у колекціонерів.

Доглядати за ними не так складно, більшість з рослин харчуються комахами, яких «заманюють» нектаром. Єдине що, для хижих рослин потрібно достатньо води, але не з крана, а дистильовану.

Рослини продають як в горщичках, так і в готових композиціях – міні-акваріуми, які прикрашають декоративним камінням, мохом, Тілліндсією атмосферною та іграшками. На такі композиції найчастіше звертають увагу діти та просять батьків «прикупити».

«Рослина Тілліндсія атмосферна може рости без горщика, ґрунту. Її потрібно тільки обприскувати з пульверизатора, або купати», – розповідає Вінниця.info Тетяна.

Пані Тетяна показує «сенсорну» багаторічну рослину – мімозу сором’язливу. Демонструє, як рослинка реагує на дотик: проводить рукою по листі, а мімоза одразу опускає його. Так вона захищається від зовнішніх подразників. Через 15-20 хвилин вона знову розпускає листя. Така рослина у невеликому горщику коштуватиме 100 гривень.

Відома усім Венерина мухоловка не вимагає багато їжі. Відвідувачі впізнають цю рослину одразу. У неї яскраво виражене листя, яке легко приманює мух та інших котах.

«Чому ці всі рослини стали хижими? Вони ростуть на тих територіях, не нестача азотного добрива. Зазвичай це болотні рослини. А нестачу азотного добрива беруть з комах. В усіх зазвичай невеликий корінь, тому що ним вони п’ють воду, а от харчування у них через листя, тому вони на вигляд такі красиві», – каже Тетяна.

Також є Товстянка, це невеличка рослина «скромний кімнатний хижак». Завдяки липкості на листях, вона заманює невеличких комах.

Є різні види Сарраценії. Один з видів цікавий тим, що коли розливаються річки, рослина «йде» під воду, виловлює там мілку рибу. Коли рівень річки йде на спад, рослина «виходить» на сушу і виловлює комах.

Серед хижих рослин є й ті, які можуть рости до 5-7 метрів, і завдяки «кувшинам» можуть їсти мишей.

На виставці можна придбати кактуси, кавове дерево. Є безліч сукулентів – від найменшого до найбільшого.

Локація, де представлені рослини – невелика. Різноманіття тут більше сотні. Ціни коливаються від 60 гривень до понад 500 гривень.

Виставка безкоштовна. Її можна побачити в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати (вулиця Соборна, 68).

15 липня – 10.00-18.30

16 липня – 10.00-18.30

17 липня – 10.00-16.00.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Більше фото