6 берез. 2023 14:09

Останнє оновлення  
7 берез. 2023 01:47
Суспільство
0

491

0

Тепловізор замість квітів. У вінницькому ліцеї батьки і діти вирішили допомогти військовим

Тепловізор замість квітів. У вінницькому ліцеї батьки і діти вирішили допомогти військовим

Загальна вартість необхідних для військових приладів – понад 65 тисяч гривень.


Батьки дітей, які навчаються у Вінницькому ліцеї №33, ініціювали акцію по збору коштів для придбання тепловізора для українських захисників. Разом із викладацьким складом навчального закладу домовились, що квіти на 8 березня вчителям дарувати не будуть, а на зібрані гроші куплять та передадуть військовим надточний оптичний прилад для виявлення ворога. Необхідну суму вдалось зібрати лише за тиждень.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

Директорка вінницького ліцею №33 Наталія Сидоренко зауважує, протягом року війни школа максимально залучена в акціях підтримки українських військовослужбовців. Завдяки потужній батьківській ініціативі, дітям та викладачам вдається регулярно проводити заходи, спрямовані на допомогу армії.

«Від початку війни в нас було дуже багато різнопланових акцій, спрямованих на допомогу військовослужбовцям. Акції ініціювали як педагогічні працівники, так і учні та батьки. Так, зовсім нещодавно ми передали допомогу нашим пораненим військовим, які проходять лікування у військовому госпіталі. Ми передали їм величезну кількість різноманітних смаколиків. Звичайно, що діти регулярно передають армійцям малюнки, плетуть для них браслети. Передаємо одяг, який особливо потрібен для поранених. Також передаємо продукти, плетемо маскувальні сітки. Цього разу наші батьки виступили з ініціативою зібрати кошти та придбати тепловізор, замість квітів для вчителів. І всі ми підтримали цю ініціативу. Тому що всі ми щиро віримо, що в цьому році до нас прийде Перемога і мирне небо», - розповіла Наталія Сидоренко.

Директорка ліцею сподівається, що таку акцію підтримають і інші освітні заклади, адже допомога захисникам – надважлива.

В свою чергу голова піклувальної ради ліцею Алла Білик повідомила, батьки та вчителі одразу підтримали акцію «тепловізор замість квітів».

«Це була ініціатива не стільки дітей, а скоріше батьків. Кожного місяця в нас проходить засідання піклувальної ради, ми завжди збираємось, обговорюємо наші шкільні питання, вирішуємо проблеми і от зайшла мова про те, що в нас скоро 8 березня. Вирішили, що з нашими цінами на квіти ми можемо зробити щось більш корисне, і зробити це свято дійсно святом. Так і виникла ідея – придбати тепловізор для військових замість квітів вчителям», - розповідає Алла Білик.

Пані Алла зазначає, що перед початком акції було проведено опитування серед батьків всіх учнів школи, від початкових до випускних класів.

«Спочатку провели голосування. Піклувальна рада - це голови батьківських комітетів, які входять у піклувальну раду. Всі вони провели опитування і також проголосували. В результатах голосування - одні сердечка. Також ми обговорили це з вчителями, щоб не було образ, щоб було розуміння. Вчителі завжди підтримують наші ініціативи, тож сприйняли цю інформацію позитивно. Буквально за тиждень ми зібрались і придбали тепловізор та десять елементів живлення, які з’єднуються, або можуть працювати окремо один від одного. Загалом, виходить надпотужний зарядний пристрій, навіть більший, якщо порівнювати із БандераПавер», - пояснила Голова піклувальної ради ліцею.

Загальна вартість необхідних для військових приладів – понад 65 тисяч гривень.

Сьогодні в ліцеї відбулась урочиста церемонія передачі приладів для військових. Діти підготували вірші, побажання та намалювали малюнки з привітаннями та своїми надіями на мирне небо в Україні.

«Тепловізор такий прилад, який дозволяє бачити ворога та при цьому залишатися непомітним, - розказує волонтер Сергій, який і передасть армійцям подарунки від ліцею. - Неважливо який час доби, неважливо при якій погоді, тепловізор допомагає воїнам бачити ворога при переміщенні. Дальність його до двох кілометрів. Тобто можна сидячи в окопі або якомусь укриті або просто захищаючи якусь позицію, особливо вночі, фіксувати дії ворога. Це дає можливість своєчасно його визначити та знищити. Ці прилади є сучасними та дуже ефективними. Цей тепловізор зможе зберегти багато життів наших захисників».

Волонтер від себе та захисників подякував ліцеїстам, їх батькам та вчителям за таку допомогу і зазначив, що воїни бригади, яка отримає тепловізор, тепер, зможуть воювати ще з більшим завзяттям, адже така підтримка безцінна.

«Що таке море? Це мільйони крапель. Оця краплинка маленька, як ця дитинка зі школи, разом краплі стікаються в річку, а потім в море, щоб знести цього ворога з нашої землі. Думаю, що в майбутньому цей патріотизм наших дітей зробить з них справжніх, дієвих творців нашої оновленої, міцної держави», - сказав волонтер.


Після передачі тепловізора батьки вже планують наступну акцію і думають, об’єднавшись з іншими школами, купити для армійців безпілотник.

Більше фото у слайдері:

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото