5 жовт. 2022 12:50

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:03
Здоров‎’‎я
0

237

0

Три лікарні Вінниччини долучаться до проєкту «Реабілітація травм війни в Україні»

Три лікарні Вінниччини долучаться до проєкту «Реабілітація травм війни в Україні»

Пацієнт має повернутися до своєї родини і продовжити жити нормальним життям


За ініціативою першої леді Олени Зеленської в Україні має розбудовуватися ефективна система реабілітації. Це відбуватиметься в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні». На Вінниччині до цього проєкту долучаться три медичні заклади - Хмільницька обласна лікарня відновного лікування; Клінічний центр медичної реабілітації та фізіотерапії лікарні ім. М. І. Пирогова; Вінницький обласний клінічний чорнобильський диспансер.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я Вінницької ОВА за результатами робочого візиту на Вінниччину Уповноваженої Президента України з безбар'єрності Тетяни Ломакіної.

«Це ті заклади, які уже не перший рік ефективно реабілітують пацієнтів, і не тільки військових. Наприклад, щороку у Хмільницькій обласній лікарні відновного лікування реабілітацію за різними напрямками проходить близько 3000 пацієнтів. Заклад готовий працювати та розвиватися.

Команда Клінічного центру медичної реабілітації та фізіотерапії лікарні ім. М. І. Пирогова, уже три роки допомагає пацієнтам відновлюватися після травм та захворювань. На їхньому рахунку сотні успішних історій пацієнтів.

Останніми роками у Вінницькому обласному клінічному чорнобильському диспансері займалися реабілітацією пацієнтів, які були хворі на COVID-19. Однак, команда цим не обмежилася й активно реабілітує цивільних та військових», - повідомляє департамент охорони здоров’я.

Під час візиту на Вінниччину Уповноважена Президента України з безбар'єрності Тетяна Ломакіна подивилася яке обладнання мають заклади і якого ще потребують, як забезпечена безбар’єрність. А також скільки у закладах працює мультидисциплінарних реабілітаційних команд та хто до них входить. В рамках проєкту, команди пройдуть інтенсивне навчання.

«Ми звикли, що в медичних закладах фахівці розподілені по кабінетах: у 337 кабінеті — кардіолог, в 125 — уролог, ліве крило першого поверху — територія терапевтів, праве крило другого — педіатрів, у підвалі — рентген. Але наш організм — це цілісна та вкрай складна система, тож звертатися до окремого фахівця часто неефективно. Особливо, коли мова йде про складні випадки, зокрема, реабілітацію після важких травм. найефективніший підхід — це команди фахівців, до складу яких входять вузькі спеціалісти з різних напрямків», - зазначила Тетяна Ломакіна під час зустрічі з Начальником ОВА Сергієм Борзовим.

Хто має входити до складу мультидисциплінарних реабілітаційних команд входять:

  • Лікар фізичної реабілітаційної медицини.
  • Фізичний терапевт.
  • Ерготерапевт.
  • Психолог.
  • Терапевт мови й мовлення.

Окрім цього у фізичного терапевта та ерготерапевта можуть бути асистенти, які допомагають їм та людям, що знаходяться на реабілітації.

Але такий склад мультидисциплінарної команди не є остаточним. На різних етапах та в різних випадках до неї можуть приєднуватись інші вузькопрофільні фахівці.

«У нас є мережа реабілітаційних закладів, однак її потрібно посилювати. Завдяки сприянню Вінницької обласної військової адміністрації наша область долучиться до реалізації проєкту «Реабілітація травм війни в Україні». Важливо, щоб у закладах проводилася якісна доказова реабілітація. Пацієнт має повернутися до своєї родини і продовжити жити нормальним життям. Під час перебування у реабілітаційному закладі, лікарі та пацієнт мають докласти спільно, максимум зусиль, аби отримати якісний і позитивний результат», - додала директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info