20 лют. 2023 16:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:00
Суспільство
0

161

0

Тиха акція «Ангели пам’яті» у Вінниці: репортаж

Тиха акція «Ангели пам’яті» у Вінниці: репортаж

Участь в акції взяли волонтери, учні шкіл, матері загиблих воїнів


Декілька років поспіль у Вінниці проходить всесвітня акція «Ангели Пам’яті». На майдані Героїв Небесної Сотні зібралися волонтери, рідні загиблих героїв, та учні шкіл. Учасники розвішували власноруч виготовлених білих паперових янголів на меморіал «Дерево Свободи». Акція проходила тихо, без гучних промов. Кожен приніс власновиготовленого маленького паперового янгола, а діти запалювали лампадки.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

«Тиха акція пам’яті відбувається на Вінниччині шостий рік поспіль. Але з початком повномасштабної війни ми стали присвячувати цю акцію усім героям, які віддали свої життя за Україну. За цей час таких великих втрат ми не бачили за всі ці довгі дев’ять років. Ми традиційно прикрасили «Дерево Свободи» паперовими янголами, адже це екологічно, принесли лампадки, та квіти. Волонтери виготовили понад 200 штук паперових янголів. До нашої акції також долучилися військові, адже ми пам’ятати про подвиг беззбройних людей, які загинули на Майдані», - коментує волонтер та співорганізатор акції Юлія Щербань.

Учні 26 вінницького ліцею щороку приходять на тиху акцію пам’яті. Школярі також виготовили паперових ангелів, як символ розстріляних людей і нашої пам'яті про них.


«Ми розуміємо, що потрібно пам’ятати про загиблих героїв Небесної сотні. Я виготовила паперового великого янгола аби таким чином висловити свою шану тим, хто віддав своє життя під час Революції Гідності», - говорить учениця 26 ліцею, Анна Танасєва.

На акцію до меморіалу прийшли матері загиблих воїнів. Вони принесли квіти аби разом із іншими вшанувати героїв Небесного війська.

«Мій син загинув під час проведення ООС в 2018 році. Він в 2014 році закінчив строкову службу і почав волонтерити, ремонтував військову техніку і так і потрапив в АТО.Пішов добровольцем у Правий сектор і загинув. Скільки б років не минуло, а змиритися із втратою важко», - говорить вінничанка Ірина.

Після розвішування янголів пам’яті, військовий капелан Богдан Лащенко відслужив панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності. Він згадує, що в 2014 році, разом із духовенством молився на Майдані.

«Це вже дев’ятий рік ми вшановуємо героїв Революції Гідності, світлих воїнів, які своїм волевиявленням відкрили лукавство влади Януковича. Ми сьогодні читаємо молитви за полеглих воїнів, які віддали своє життя, захищаючи Батьківщину, зокрема за героїв Небесної сотні. Я пригадую, що в 2013 році я отримав духовний сан і став священником. Був на Майдані, і разом із своїми друзями, духовенством столиці, молився аби влада звернула увагу на народ. Коли відбулось криваве протистояння, ми молилися, щоб Бог вберіг і відвів цю кару. Як бачимо, влада була зруйнована, але повне відродження країни буде лише після нашої перемоги», - додає Богдан Лащенко.

Нагадаємо, Вінниця.info повідомляла, вінничани готуються до тихої акції та виготовляють ангелів в пам'ять про загиблих Героїв Небесної Сотні


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото