13 січ. 2022 17:25

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 16:07
Суспільство
0

73

0

У лісах Вінниччини проведуть «зимовий перепис»

У лісах Вінниччини проведуть «зимовий перепис»

Методи обліку чисельності тварин


На Вінниччині проведуть «зимовий перепис» лісового населення, щоб знати орієнтовну кількість та види тварин, що мешкають у лісах області. Здійснюється такий облік диких тварин на початку кожного року у мисливських угіддях державних підприємств. Проводять його протягом кількох днів або тижня. А обов’язковою умовою є наявність снігу, який дозволяє здійснити метод для підрахунку за слідами тварин.

Про це повідомляє Вінницьке облaсне упрaвління лісового тa мисливського господaрствa.

Окрім шумового прогону, тобто підрахунку за слідами тварин, використовуються й інші методи обліку чисельності тварин:

  • Узагальнення даних за слідами життєдіяльності тварин.
  • Опитування майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці.
  • Спостереження у місцях підгодівлі.
  • Узагальнення даних фотопасток, якими на сьогодні користуються майже всі лісгоспи.

«Дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає.

Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022-2023 років», - розповідає завідувач сектором мисливського господарства Мельник В.А.

До складу команди, яка рахує звірів, окрім лісівників лісгоспів входять мисливці, представники департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, представники від УТМР.

Деякі лісгоспи уже розпочали облік тварин, приміром, лісівники ДП «Вінницький лісгосп» уже до кінця поточного тижня готові сказати, скільки зубрів мешкає на території лісових угідь підприємства. Раніше це була найбільша популяція червонокнижного велета. А загалом усі держлісгопи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Вінницького ОУЛМГ.