28 трав. 2023 09:46

Останнє оновлення  
28 трав. 2023 09:46

5 хвилин читання

Суспільство
0

3345

0

У на вулицях Вінниці оселився павич, птах перелітає між будівлями з даху на дах

У на вулицях Вінниці оселився павич, птах перелітає між будівлями з даху на дах. Відео

Вінничани, які живуть на вулиці Київський, кілька днів поспіль спостерігають за незвичним «гостем»


Павич – птах з родини фазанових. Природнє середовище його проживання – Пакистан, Індія, Бангладеш, Шрі-Ланка. Проте і у Вінниці птаха можна побачити в міському середовищі, не лише в зоопарку.

Павич «подорожує» в районі Водоканалу, по вулиці Київська.

Птах перелітає між будівлями, прогулюється біля Меморіалу визволення. Люди його фотографують та знімають відео.

«У четвер його бачили на даху 29-ї школи. Він дуже легко перелітає», - говорить вінничанка, яка поділилась з нами відео павича.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

7777

Вінничани, які живуть на вулиці Київський, кілька днів поспіль спостерігають за незвичним «гостем»

8 трав. 2023 17:25

Останнє оновлення  
8 трав. 2023 17:32

4 хвилини читання

Суспільство
0

927

0
У середмісті Вінниці на пляжі оселилась пара чорних лебедів. Фото і відео

Людей птахи не бояться та підходять за смаколиками


У Вінниці біля річки Південний Буг на пляжі «Гонти» оселилась пара чорних лебедів. З’явились вони там буквально кілька днів тому. Місцеві жителі приходять зробити з ними селфі та пригостити смаколиками. Людей птахи не бояться. Підходять практично впритул, дозволяють з собою фотографуватися.

«З дочкою Аріною ми прийшли на пляж два дні тому і були просто вражені, коли біля качок побачили не просто лебедів, а чорних лебедів. Я раніше бачив у дикій природі таких птахів, але не у Вінницькому регіоні. Мені це здалося дуже дивним. Тож, з дочкою ми пішли роздивитися гостей Південного Бугу ближче. А далі нас чекав ще один сюрприз. Птахи вийшли на берег та дозволили до себе підійти. Я чув, що лебеді люблять їсти листя кульбаб. Аріна його нарвала та пригостила птахів. Практично з руки у неї їли. Але, коли доня намагалась погладити одного, почали шипіти. Наступного дня ми знову прийшли на річку, парочка знову нас зустріла. Ми були раді цій зустрічі. Бачили, що хтось накришив їм хліба. Але я своїй дитині пояснив, що такі смаколики не для такого виду птахів. Тому мала нарвала їм листя кульбаб знову», - розповів вінничанин Юрій.Відомо, що пара чорних лебедів у Вінниці мешкає у Подільському зоопарку. Нещодавно у них з’явились пташенята. Там редакцію повідомили, що їх птахи знаходяться на місці.

«Знаєте, що я думаю, ці лебеді до нас прилетіли з тих регіонів, де нині йдуть активні бойові дії. З Південної частини України. Може, й навіть, з якого зоопарку. Бо вони дійсно не бояться людей. Подібне бачу вперше», - зауважує літня жінка, фотографує лебедів на кнопковий телефон.

За версією пана Андрія, чорні лебеді на пляжі «Гонти» тимчасово.

«Може ж бути таке, що вони тут зупинилися перепочити. А потім полетять далі, на якесь водосховище. До прикладу - Ладижинське», - зауважує чоловік.За даними Вікіпедії, чорний лебідь — птах із роду лебедів (Cygnus) родини качиних (Anatidae). До XVIII століття не був відомий науці.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі –https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

 

Lebedi_1

У середмісті Вінниці на пляжі оселилась пара чорних лебедів

Більше фото

9 трав. 2023 10:20

Останнє оновлення  
9 трав. 2023 10:20

2 хвилини читання

Суспільство
0

349

0
Адміністрація Подільського зоопарку просить не годувати хлібом чорних лебедів, що оселились у Вінниці

До з'ясування ситуації адміністрація Подільського зоопарку радить зробити кормушки для птахів на воді, а не на березі, а годувати лебедів зерном пшениці і зерном кукурудзи


Адміністрація Подільського зоопарку просить не годувати чорних лебедів, що оселились на одному з пляжів по вулиці Київській у Вінниці, хлібобулочними виробами.

Про це повідомляє Подільський зоопарк.

«Хлібобулочні продукти можуть завдати непоправної шкоди для здоров'я птахів.

Крім того, адміністрація зоопарку застерігає власників собак  від вигулу домашніх улюбленців поряд з місцем, яке стало тимчасовим притулком для птахів. Адже, за неодноразовими зверненнями вінничан до адміністрації зоопарку, ці лебеді зовсім не бояться людей, часто виходять на берег і беруть корм з рук.

Від п'ятниці телефон гарячої лінії зоопарку розривався від повідомлень про приліт незвичайних гостів до Вінниці. Небайдужі вінничани наполягали, що лебеді у небезпеці і їх потрібно забрати з пляжу.

Вони також не виключали, що пара чорних лебедів зупинилась перепочити, втікаючи із зони бойових дій, де птахи не можуть гніздуватись і дати потомство через постійні обстріли. Деякі ж вінничани вважають, що лебеді жили серед людей, можливо, у якомусь зоопарку, тому підходять до людей впритул», - йдеться в повідомленні.

До з'ясування ситуації адміністрація Подільського зоопарку радить зробити кормушки для птахів на воді, а не на березі, а годувати лебедів зерном пшениці і зерном кукурудзи.

Також адміністрація Подільського зоопарку радить звертатися з приводу переміщення птахів до зоопарку до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. «Адже не всі вінничани розділяють думку і розуміють, що перебуваючи у місці, яке є одним з популярних пляжів у Вінниці, птахи перебувають у небезпеці», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо,у середмісті Вінниці на пляжі оселилась пара чорних лебедів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі –https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info