21 жовт. 2022 12:12

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:55
Суспільство
0

97

0

У Подільському зоопарку оселилася пара карликових оленів

У Подільському зоопарку оселилася пара карликових оленів

До Вінниці тварин привезли з Київського зоопарку, яких обміняли на оленів благородних


У Подільському зоопарку оселилися двоє карликових оленів. Їх ще називають мунтжаками або «гавкаючими». До Вінниці тварин привезли з Київського зоопарку. Їх обміняли на оленів благородних.

Про це повідомили у Подільському зоопарку.

Мунтжаки зараз мешкають у вольєрі по сусідству з верблюдами та антилопами. До нових умов звірі адаптувались досить швидко. Завбачивши відвідувачів, самець без остраху підходить до паркану. Натомість, його подружка не така смілива і спостерігає за спілкуванням здалеку, не виходячи зі своєї схованки.

«Гавкаючі» олені є жуйними тваринами. Живуть вони у вічнозелених лісах, трав'янистих луках, чагарниках й густих заростях лісів, де для них достатньо рослинної їжі. Раціон тварин: листя, бруньки, різнотрав’я та опалі фрукти.

Свою назву карликові олені отримали недаремно. Звук, схожий на гавкіт, тварини видають, коли відчувають себе у небезпеці аби чимсь схвильовані. Для захисту, боротьби за самку або життєвий простір самець може використовувати різці на верхній щелепі та свої короткі роги. У самок рогів немає. В них присутні лише кісткові нарости.

В залежності від підвиду мунтжака його маса може становити від 12 до 55 кг, а висота в холці – від 30 до 70 см.

Довідка.

Мунтжаки – найстаріший рід оленів. Сучасні види поширені у Південній та Південно-Східній Азії, а також у Японії. Втім, до останнього льодовикового періоду мунтжак населяв і Європейський континент. Саме тому найстаріші залишки цих тварин археологи знаходили на території Франції, Німеччини і Польщі. Останнє похолодання призвело до міграції та вимирання мунтжаків.

Нагадаємо, наприкінці вересня у Подільському зоопарку оселилася рись, яку привезли з Миколаєва. Невдовзі їй виповниться пів року. Поки що вона живе у вольєрі, де влітку жили лемури, адже вона ще маленька.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Подільського зоопарку