17 січ. 2023 16:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:15
Культура
0

194

0

У Подільському зоопарку з’явилася своя «Ейфелева вежа», прикрашена українським орнаментом

У Подільському зоопарку з’явилася своя «Ейфелева вежа», прикрашена українським орнаментом

У Подільському зоопарку Вінниці тепер є своя «Ейфелева вежа».


У Подільському зоопарку Вінниці тепер є своя «Ейфелева вежа».

Про це повідомляється на сторінці Подільського зоопарку у Фейсбук.

Копію «Залізної леді» Парижа можна побачити поряд з експозицією птахів. Втім, «Ейфелева вежа» у Подільському зоопарку незвичайна.

Конструкцію прикрашають орнаменти українських вишиванок.

«Сподіваємось, вежа-вишиванка стане ще однією популярною фотолокацією для наших відвідувачів», - йдеться в повідомленні.

Для довідки: Відома на увесь світ Ейфелева вежа у Парижі – символ сучасної Франції. Названо її на честь архітектора і інженера Густава Ейфеля. 300-метрову архітектурну споруду звели з нагоди відзначення сторіччя з дня початку Французької революції та як вхідну арку до паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Вежа символізувала багатство і незалежність Франції. На момент зведення конструкція була найвищою у світі. Однак через 40 років рекорд за висотою побив хмарочос Крайслер Білдінг у Нью-Йорку заввишки 319 метрів. До наших днів «Залізна леді» Парижа залишається найпопулярнішим місцем серед туристів.

Репліки Ейфелевої вежі прикрашають міста багатьох країн світу. Встановлені такі міні копії і в українських містах. Зокрема, у Полтаві, Одесі, Тернополі, Житомирі, Кам’янці-Подільському, Харкові, Києві.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки зоопарку