4 жовт. 2016 14:05

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Місто
0

218

0

У «прозорому офісі» Вінниці без «блатів» та менше, як за годину, реєструють авто. Фоторепортаж

У «прозорому офісі» Вінниці без «блатів» та менше, як за годину, реєструють авто. Фоторепортаж

 У «прозорому офісі» Вінниці без «блатів» та менше, як за годину, реєструють авто. Фоторепортаж 


 У відділенні «прозорого офісу» «Старе місто» відкрили Вінницький міський сервісний центр з питань реєстрації легкових транспортних засобів та видачі посвідчень водія. 4 жовтня Вінницький міський голова з начальником ГУ Нацполіції Вінниччини та народним депутатом перевірили, як надають послуги.

В «прозорому» офісі з 17 вересня можна зареєструвати та зняти з реєстрації транспортні засоби; укласти договір купівлі-продажу транспортних засобів; здати іспити та отримати водійське посвідчення. Реєстрація транспортного засобу займає 20 - 35 хвилин, зняття з обліку 10 - 15 хвилин.

«Для створення сервісного центру нами було затрачено біля 3 мільйонів гривень, половина на облаштування, благоустрій, половина на закупівлю обладнання і підготовку самих приміщень. 40 хвилин це достатньо непоганий час, щоб якісно надавати послуги для водіїв щодо зняття чи постановки та облік транспортних засобів, якщо немає з авто проблем. В певній мірі ми розвантажуємо і регіональний сервісний центр, який на вулиці Ботанічній», - говорить міський голова Сергій Моргунов.

Мер також відзначив, що такий центр є першим в Україні, і зроблений він на прикладі Польщі, де муніципалітети надають відповідні послуги.

«Для того, щоб покращити сам алгоритм і зменшити термін оформлення відповідних документів, необхідне внесення змін в законодавчу базу. Думаю, що народні депутати підтримають нашу ініціативу щодо змін законодавства про реєстрацію транспортних засобів, так як це відбувається в Польщі – це роблять муніципалітети, в тому числі отримання номерних знаків, посвідчень водія. Важливо, щоб адміністратори в аналогічних офісах могли мати доступ до бази даних, щоб не було проблем з комунікацією. На сьогоднішній день ми працюємо спільно - МВС і наші адміністратори», - говорить Сергій Моргунов.

Начальник головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос зазначив, переконаний, що сервісний центр в Прозорому офісі працюватиме відкрито і люди будуть задоволені.

«На вході людина отримує талончик, де вказано номер в черзі, йде до відповідного працівника, який одразу надає послуги, людина не потребує додаткової черги чи спілкування з якимось посередником. Все відбувається відкрито і чесно», - прокоментував начальник поліції.

Народний депутат Сергій Кудлаєнко, який свого часу брав участь в організації центрів надання адміністративних послуг, напередодні офіційного відкриття випробував сервіс «таємним покупцем»: його знайомі перереєстрували свою автівку за 20 хвилин без «блатів» та дзвінків.

«Стосовно мого таємного покупця. Я думаю, що люди, коли хоче продати чи переоформити автомобіль, вони в першу чергу починають шукати до кого ж це можна підійти, як це зробити швидше, якісніше… На минулому тижні я мав розмову з своїм товаришем, який хотів переоформити зі своєї дружини на себе автомобіль. По великому рахунку, якщо ти переоформляєш з дружини на чоловіка, що ти переоформляєш на іншу особу процедура фактично таж сама. Я не заходив в офіс, він заходив сам разом зі всіма документами, загалом він витратив 20 хвилин», - сказав С. Кудлаєнко.

Довідка.

Для реалізації цього проекту 30 травня 2016 року між виконкомом міської ради та Регіональним сервісним центром МВС у Вінницькій обл. було укладено угоду про співпрацю в у сфері надання адміністративних послуг. Згідно угоди виконком міської ради взяв на себе зобов’язання забезпечити відповідність матеріально-технічної бази та інфраструктури Центру умовам для забезпечення встановлених законодавством процедур державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, у тому числі доступу до національної системи конфіденційного зв’язку, збереження бланкової продукції та виготовлених реєстраційних документів.

За два тижні роботи сервісного центру в тестовому режимі (з 17 вересня) зареєстровано 264 автівки, укладено 129 договорів купівлі-продажу транспортних засобів та видано 59 посвідчень водія після здачі іспитів.

В центрі працюють 6 працівників департаменту адмінпослуг та 5 працівників Регіонального сервісного центру МВС України у Вінницькій області.

Графік роботи: вівторок – субота (вівторок – п’ятниця з 9 до 18 години, в суботу з 9 до 16.45)

Вінниця.info

 

title