18 жовт. 2022 12:11

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:57
Місто
0

136

0

У центрі Вінниці демонтували частину Меморіалу на Європейській площі. Фото

У центрі Вінниці демонтували частину Меморіалу на Європейській площі. Фото

На Європейській площі стела була встановлена у 1995 році


У Вінниці 17 жовтня на Європейській площі демонтували бетонну стелу гранітними плитами, на яких були викарбувані імена загиблих у Другій світовій. 380 гранітних плит переносять на Київську, де облаштують зону пам’яті Меморіалу Визволення. Їх встановлять на нові гранітні постаменти, які розмістять у вигляді алеї.

На Європейській площі стела була встановлена у 1995 році, коли святкували 50 років перемоги. Тоді місцева влада вирішила викарбувати на граніті імена 6 тисяч жителів Вінниці, які загинули під час Другої світової.

Відомо, що Меморіал Слави ніколи не був місцем пам’яті, пов’язаним виключно з подіями Другої світової війни. Там поховано, а здебільшого перепоховано приблизно 150 людей: від тих, хто брав участь в захопленні Вінниці і боровся проти Української Народної Республіки. Наприклад, наприкінці лютого 1922 року там поховали Леоніда Балабанова – секретаря губкому місцевого комсомолу, який вилучав харчі в місцевих селян для забезпечення економіки голодної росії.

Історія створення Меморіалу Слави на Європейській площі.

У 1965 році на честь 20-річчя закінчення німецько-радянської війни в СРСР відбулось перше масштабне святкування перемоги. На 9 травня 1965 року у Вінниці встановили і запалили «вічний вогонь». У 1974 році провели реконструкцію Меморіалу, демонтували гранітну колону і над територією братських могил встановили композицію з гранітних плит і додали могили 4-х підпільників – Тараса Кузьміна, Лялі Ратушної, Павла Мельника, Юрія Курія.

7 листопада 1977 року на річницю жовтневої революції встановили трьох солдатів, фактично пам’ятник червоноармійцю, червоногвардійцю і будьонівцю. 5 травня 2022 року пам’ятник, який символізував «преемственность поколений борцов за власть Советов», прибрали з Європейської площі.

Фото МеморіалуЯк було ранішеЯк мають встановити демонтовані гранітні плити в зоні Меморіалу Визволення на Київській


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото