29 січ. 2017 17:49

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:31
Суспільство
0

75

0

У Вінниці на марші у пам'ять загиблих у бою під Крутами палили смолоскипи та димові шашки (ВІДЕО)

У Вінниці на марші у пам'ять загиблих у бою під Крутами палили смолоскипи та димові шашки (ВІДЕО)

 Марш зібрав кілька сотень людей, серед яких молодь, батьки з дітьми, пенсіонери 


29 січня у  Вінниці пройшов один з наймасовіших маршів присвячених пам’яті Героїв бою під Крутами. Від пам’ятнику Михайлу Коцюбинському до арки у Центральному парку пішою ходою пройшли кілька сотень патріотів.  Зібралась молодь, прийшли батьки з маленькими дітьми та люди похилого віку.

«Приїхали навіть з Києва. Це доводить, що українці єдині. І навіть після 99 років потому, коли героїчно загинули наші пращури, їх нащадки не схилили голови. Ми любимо нашу країну. Готові боротися за її майбутнє. У Вінниці хода присвячена цій даті вперше така масова. І це ще раз доводить, що цвіт нації також і у її молоді, яка сьогодні тут зібралась», - розповів Вінниця.info Олександр Яремчук, представник «Національного корпусу», однієї з організацій, яка організувала марш.

У ході також взяла участь патріотична організація «С14». Йдучи до арки палили смолоскипи та різнокольорові фаєра під супровід правоохоронців та поліцейських машин. Більшість людей не розуміли, що відбувається.

«Спочатку подумала, що знову починається черговий майдан. Гасла, натовп людей. Дим, смолоскипи. Злякалася. Потім прочитала з плакату, що хода присвячена героям Круту. Заспокоїлася. Вважаю, що це добра традиція так вшановувати наших героїв. Хоч чесно кажучи, виникли затримки з транспортом. Та порівняно з тими втратами, які були далекого 1918 року, ми можемо і постояти на десять хвилин більше на зупинці», - розповіла перехожа Ніна Анчуріна.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне.  Це за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

 

Вінниця.info

title

title

title