25 січ. 2017 14:01

Останнє оновлення  
14 берез. 2023 23:54
Місто
0

34

0

У Вінниці «підійматимуть» малий бізнес за канадською програмою

У Вінниці «підійматимуть» малий бізнес за канадською програмою

 В мерії за програмою ПРОМІС розробляють проект розвитку підприємництва


 25 січня у Вінниці відбулось засідання робочої групи з розробки Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва у місті Вінниці. Програму планують затвердити на сесії міськради в березні 2017 року, вона розрахована на 2017 – 2021 роки та передбачає створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва. Проектом ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст) передбачено фінансування Програми в розмірі 100 тис. канадських доларів.

«Ми сьогодні зібрались, щоб в першу чергу напрацювати і розробити міську програму посилення конкуренто-спроможності малого і середнього бізнесу. Завдання, які ми бачимо перед собою, в першу чергу - необхідно покращити бізнес-клімат у Вінниці, щоб бізнес почував себе надійним партнером. Наприклад, з точки зору надходження до міського бюджету з сектору малого і середнього бізнесу, за результатами 2016 року ми відчули позитивну динаміку. Це відбувається звичайно за фінансової децентралізації, що  дає в першу чергу розвиток інфраструктури, покращення в соціальній сфері.

Крім того, ми ставимо за мету сприяти посиленню конкурентоспроможності (бізнесу-ред.), як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках. Для нашого бізнесу відсутня інформація, щоб розуміти в якому напрямку можна рухатись, щоб продавати товари, послуги, щоб мати якісь контакти з бізнесом, в том числі в Європі і на внутрішньому ринку. Тому наше завдання в цьому сприяти і надавати відповідну методичну допомогу.

На кінець березня ми повинні з відповідним документом вийти на сесію міської ради. Важливо щоб цей документ співпадав з основними принципами Стратегії «Вінниця 2020», - говорить мер Вінниці Сергій Моргунов.

Головний експерт проекту «ПРОМІС» з розвитку бізнесу Валерій Кокоть зауважив, що Вінниця має свою специфіку, але є напрацьована загальна міжнародна методологія, які перші 5 кроків потрібно зробити для конкуренто-спроможності бізнесу.

«До кінця 2020 року ми будемо працювати з Вінницею. Я відповідаю за розвиток малого і середнього підприємництва, ми працюємо з 16 містами і в кожної місті ми розробляємо якісь унікальні програми. Потрібно обов’язково враховувати специфіку кожного міста. Вінниця теж має свою специфіку. Попередні дослідження, які ми зробили у Вінниці, вона досить позитивно виглядає на фоні українських міст. Разом з тим є певні резерви, які можна використовувати для того щоб процес соціально-економічних перетворень, розвиток бізнесу інсценувати певним чином моделлю розвитку бізнесу в цілому для України, - говорить Валерій Кокоть.

За напрацьованою міжнародною методологією існує перші 5 кроків щодо розвитку конкуренто-спроможності бізнесу:

  • Доступ до інформації щодо стандартизації і сертифікації та інтернаціоналізації у Вінниці малого і середнього підприємництва. В багатьох випадках малий бізнес це двоє, троє, а то й одна людина, які виконують не лише функції для отримання прибутку, а й забезпечують себе, свої родини доходами. Дому не завжди вони можуть мати такий же рівень доступу до інформації як має той же середній чи великий бізнес.
  • Багатьох малих та середніх підприємців потрібно заохотити та надавати їм всебічне сприяння, щоб вони впроваджували всі найкращі стандарти та технічні регулювання і таким чином, їх продукція буде конкурентоздатною.
  • Важливим є розвиток інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва.
  • Для малого і середнього бізнесу є важливим управління цим бізнесом. Тому що коли іноді власником, директором і бухгалтером, фінансистом є одна особа, складно виконувати ці різноманітні функції. Тому допомога влади може бути в тому щоб посилити спроможність щодо управління бізнесом для малого та середнього підприємництва.
  • Використання міжнародних механізмів розвитку торгівлі. Ми знаємо, що можна виробляти будь-що, але якщо ти його не продаєш, немає сенсу щось робити. Тому торгівля є важливим аспектом діяльності малого та середнього підприємництва.

«Яку б програму ми не розробляли найважливішим є збереження існуючих робочих місць та створення нових», - підсумував В. Кокоть.

Програму розроблятимуть спільно з бізнесом. Спеціалісти будуть вивчати бізнес-середовище міста на основі анкетування підприємців. Опитування вже розпочалось і триватиме до середини лютого. Анкета ТУТ

На реалізацію проектів з підтримки малого та середнього бізнесу за проектом «ПРОМІС» передбачено витрачення 100 тис. канадських доларів у Вінниці також залучення коштів інших міжнародних донорів, з якими співпрацюють.

Нагадаємо, у Вінниці в рамках проекту ПРОМІС (Партнерство для розвитку міст) працюють також над розробкою маркетингу та бренду міста.

Довідка.

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Вінниця.info