10 черв. 2016 17:05

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:50
Економіка
0

71

0

У Вінниці реалізують грандіозний проект: заклали перший камінь найбільшого в Україні заводу холодильного обладнання

У Вінниці реалізують грандіозний проект: заклали перший камінь найбільшого в Україні заводу холодильного обладнання

 У Вінниці збудують найбільший в Україні завод холодильного обладнання


 10 червня в східній частині міста Вінниці на території індустріального парку заклали «перший камінь» майбутнього заводу компанії «UBС Group» (ПрАТ «Українська пивна компанія»). Президент «UBС Group» Ігор Гуменний, Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова облдержадміністрації Валерій Коровій заклали під першим каменем майбутнього заводу капсулу. В капсулі підписане трьома керівниками послання, в якому обіцяють, що в 2020 році на цьому місці буде найбільший в Україні завод з виробництва холодильного обладнання. За попередніми розрахунками, обсяг інвестицій в майбутнє виробництво – 15 млн. євро. Площа ділянки, на якій спорудять завод – 11 гектарів. Робочими місцями планують забезпечити в результаті 1,5 тисяч людей.

«Ми, компанія «UBС Group» являємось виробником холодильного обладнання і промо-продукції. У Вінниці ми збираємось збудувати найбільший і най модерніший завод, на момент запуску, по випуску холодильної продукції. Це будуть холодильники, шафи-вітрини, морозильні лари. Ця продукція продаватиметься як в Україні, так і в Східній і Західній Європі.

Завод, що планується буде по найсучасніших «зелених технологіях». Це те, чого вимагає зараз ЄС. Ми працюємо більше ніж в 120 країнах світу. Наші клієнти – транснаціональні компанії, такі як Кока-Кола, Хайнікен, Карлсберг, Нестле… всі вони вимагають високих стандартів якості.

Перша черга розписана на три етапи. По завершенню будівництва першої черги на підприємстві має працювати близько 1,5 тисячі людей. Це буде підприємство, площею близько 20 тис. кв.м.

Коли підприємство почне працювати, нам потрібно буде набрати працівників. Це є проблемою. В 2014 році ми будували подібне підприємство в Харкові. Для того, щоб набрати тисячу працівників, ми «пропустили через себе» близько 3 тисяч. Оскільки це сучасне обладнання, воно вимагає тривалого часу навчання. Я радий, що ми це робимо у Вінницькій області. Я сам народився у Вінницькій області, в с. Дяківці Літинського району. Коли ми обирали місце, де будемо будувати цей завод, на першому плані був Львів і ми вже були домовились з Львівським міським головою, але «для порядку», ми повинні були зателефонувати до голови облдержадміністрації і запитати, чи їх це цікавить. Ми зателефонували і він зразу нас запросив. Я приїхав і відразу попав до пана Моргунова, до пана Коровія, і в той же день мене «потягнули» по якихось кущах і з паном Коровієм ми ходили по якихось полях, за день об’їхали всі околиці Вінниці… Практично відразу нам зробили пропозицію від якої ми не змогли відмовитись. Так ми опинились тут. Це заслуга, перш за все, вашого керівництва. У Вінниці рівень управління і відношення до інвестора нічим не відрізняється від того, що ми бачимо в США, Грузії, Латвії, Англії, а ми маємо 25 офісів в різних країнах світу», - говорить президент «UBС Group».

Ігор Гуменний

За словами мера Сергія Моргунова, місто не могло відмовитися від таких інвестицій, оскільки це дозволить створити понад тисячу робочих місць.

«В лютому 2014 року, коли ми почали спілкуватись з керівництвом компанії, ми з захватом  сприйняли таку ідею. Але була складна ситуація в країні – анексія Криму, війна на Сході, ми сумнівались, що цей проект може отримати логічне завершення. Але є позиція нашої вітчизняної компанії, і дуже добре, що вони інвестують саме в наш регіон, в наше місто. Як було сказано – вони реалізують до 1,5 тис. робочих місць, а це робота для вінничан, податки, саме головне це розвиток промислового будівництва. Ця територія – територія проектного індустріального парку. Саме це підприємство буде якірною компанією для подальшого розвитку нашого Вінницького індустріального парку», - говорить мер Вінниці Сергій Моргунов.

Сергій Моргунов

Голова ОДА зазначає, що інвестиції в 15 млн. євро є перемогою для громади Вінниччини.

«Сьогодні тільки перший крок, але це перемога. Я вам скажу чесно є люди, які не вірили в те що ми це зробимо. Це чергова величезна перемога вінницької громади, Подільської громади і тих людей, які вірять в перемогу нашої країни», - говорить голова ОДА Валерій Коровій.

Валерій Коровій

 

 

ВИННИЦА.info