23 лют. 2017 17:09

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:28
Місто
0

79

0

У Вінниці створюють Центр громадських організацій

У Вінниці створюють Центр громадських організацій

Тривають роботи з облаштування Центру підтримки інституцій громадянського суспільства


 У Вінниці тривають роботи по створенню Центру підтримки інституцій громадянського суспільства. Наразі триває ремонт в комунальному приміщенні за адресою Пушкіна, 11, де розміщуватиметься ця структура. Розробляється проект концепції Центру, як місця для спілкування представників влади та громадянського суспільства. Про це, зокрема, йшлось сьогодні,23 лютого, під час чергового засідання виконавчого комітету.

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

За інформацією Головного управління ДФС у Вінницькій області, у м. Вінниці нараховується 804 громадські організації. Для створення сприятливих умов їх розвитку та інститутів громадянського суспільства загалом, у місті діє спеціальна Програма. У її рамках минулого року відбулось ряд заходів. На конкурс надання фінансової підтримки на реалізацію соціально-культурних проектів вінницькі 23 громадські організації (ГО) подали 25 проектних заявок. Конкурсна комісія обрала 18 кращих проектів для реалізації в поточному році.

Серед реалізованих проектів – «Гостинна Вінниця» (ГО «Гармонія»). У її рамках створено тактильні картини для роботи з дітьми з порушенням зору, відбулась акція «Бачити світ по-іншому», де школярі спробували відчути і побачити все з зав’язаними очима, так як бачать світ люди з порушенням зору. Крім того, люди з інвалідністю з інших міст мали змогу відвідати Вінницю і дізнатись про ті напрацювання, які є у нас по доступності туризму та інфраструктури загалом.

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках проекту «Вулиці Вінниці» створила інформаційний портал «Вулиці Вінниці» - своєрідну базу даних з інформацією про сучасні та історичні назви вулиць та площ міста. ГО «Молодіжна біржа праці» реалізувала проект «Програма безпечної поведінки дітей та підлітків у місті». А ГО «Вінницька асоціація медиків» повела соціально-культурний проект «Батьківство в радість. Допоможемо дітям-переселенцям».

Також у рамках Програми в минулому році тривали роботи по створенню Центру підтримки інституцій громадянського суспільства м. Вінниці, як місця для спілкування представників влади та представників громадськості, а також для обміну досвідом між собою щодо реалізації ідей та проектів. «В 2016 році розпочато ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк» по вул. Пушкіна, 11. Відкриття Центру підтримки інституцій громадянського суспільства м. Вінниці заплановано на III квартал 2017 року», – каже директор департаменту правової політики та якості Роман Бочевар.

Минулого року у Вінниці відбувся Перший міський Форум розвитку громадянського суспільства «Точки взаємодії», в якому взяло участь 144 представники від громадськості та 60 громадських організацій міста. Зокрема, за результатами Форуму було сформовано робочу групу, яка складається з представників громадських організацій, для прискорення процесу відкриття Центру підтримки інституцій громадянського суспільства по вул. Пушкіна, 11 в м. Вінниці.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що потрібно активізувати роботу по створенню Центру підтримки інституцій громадянського суспільства, а також почати підготовку до Другого Форуму розвитку громадянського суспільства.

«Дуже важливо, щоб діалог між владою та громадою був ефективним, у нас мають бути партнерські відносини з дієвими громадськими організаціями. Критика має бути конструктивною. Шляхом діалогу потрібно шукати консенсус у вирішенні тих чи інших питань. Зрозуміло, що ми за один день не вирішимо всі проблемні питання, які є у суспільстві, тому важливо визначити пріоритети і розуміти, в якому напрямку рухатись. Також потрібно, щоб діалог був не лише між громадськими організаціями та представниками Вінницької міської ради, а й між самими громадськими організаціями. Це важливо для реалізації першого пріоритету «Стратегії 2020» – формуванні сильної територіальної громади», - сказав Сергій Моргунов.

Вінниця.info