28 квіт. 2017 18:48

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:38
Суспільство
0

138

0

У Вінниці відкрили Консульство Молдови

У Вінниці відкрили Консульство Молдови

 У Вінниці відкрили Консульство Молдови 


 28 квітня у Вінниці по вул. Петра Могили, 10, відкрили Почесне Консульство Республіки Молдова. Консулом Республіки Молдова в м. Вінниці призначений Михайло Куницький.

«Радий констатувати що відкриття почесного Консульства нашої країни. Ми якраз відзначали 25 років дипломатичних відносин з Україною.

Дозвольте представити вам Почесного Консула Михайла Куницького, який погодився виконувати цю відповідальну місію, і виловити впевненість, що з появою консульства буде зміцнення молдовсько-українського співробітництва. В тому числі активізація економічних та культурних зв’язків», - каже Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан.

«Ми маємо у Вінниці два Консульства та дипломатичний корпус. Споконвіку два дружніх народи, дві країни були з’єднані річкою Дністер. Сьогодні частинка кордону перемістилась до Вінниці. Це має історичне значення для співпраці наших країн. Це нові можливості, нові горизонти. Найближчим часом, за допомогою пана Посла, та за підтримки української сторони, Міністерства закордонних справ ми відкриємо і пункт пропуску автомобільного транспорту «Бронниця», - говорить голова Вінницької Ода Валерій Коровій.

«Сьогодні знакова подія для Вінниці. Якщо говорити про взаємовідносини українського та молдовського народів, це не менше як 600 років. Це досить тісні зв’язки в культурному та економічному плані і підтримці, коли протягом століть в різних конфліктах, коли люди захищали свої землі. Думаю, що сьогоднішня подія даватиме можливість лише покращувати ці зв’язки. Від Вінниці трохи більше 100 кілометри до кордону. В Молдові вже два роки безвізовий режим, в Україні за кілька місяців теж буде. Це говорить про те що ми живемо в великій європейській сім’ї», - каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Посол Республіки Молдова, Консул Республіки Молдова, мер Вінниці та голова облдержадміністрації погасили спеціальну художню марку, та перерізали стрічку нової Консульської установи.

 

 

Вінниця.info