10 черв. 2017 08:58

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:36
Суспільство
0

50

0

У Вінниці визначили переможців стартап школи «Sikorsky Challenge»

У Вінниці визначили переможців стартап школи «Sikorsky Challenge»

 У Вінниці визначили переможців стартап школи «Sikorsky Challenge»


 9 червня 2017 року у Вінницькому національному технічному університеті відбувся перший випуск Стартап Школи «Sikorsky Challenge» міста Вінниці. Визначили трьох переможців першого випуску.

Про це повідомляє Вінницький національний технічний університет.

На початку події випускників привітав ректор ВНТУ Володимир Грабко.

 «Розвиток і підтримка стартап руху – невід’ємна складова інноваційної освіти, що виникає при поєднанні високого професіоналізму та бізнес-підготовки. Саме тому наш університет уже в цьому році планує набирати новий курс у Стартап Школу, яка уже стала однією з візитних карток Вінницького національного технічного університету», - зазначив він.

Заняття у Стартап Школі тривали з 6 лютого по 8 червня цього року. Під керівництвом відомого фахівця в галузі ведення ІТ-бізнесу Ігоря Пеєра (засновника і генерального директора Open Innovation Incubator «Be Next IT») та інших досвідчених фахівців. Слухачі опанували навчально-тренувальні програми «Вступ до інноваційного підприємництва» та «Практика запуску стартапа», паралельно створюючи та реалізовуючи свої власні перспективні проекти від ідеї до готового продукту. Для слухачів Школи були організовані зустрічі з керівниками успішних Стартап-проектів, а також проводились презентації кращого інноваційного досвіду роботи провідних технологічних та ІТ-компаній.

«У лютому цього року на навчання було відібрано 75 учасників, серед яких були студенти різних університетів, викладачі та молоді підприємці. За результатами навчання було сформовано 19 стартапів – готових до реалізації проектів. Таким чином, Школа забезпечує зв’язок університету, науки та бізнесу, тому що наші випускники створюють конкурентоспроможний інтелектуальний продукт», – розповідає керівник Стартап Школи Костянтин Коваль.

Для представлення перед журі було відібрано 11 проектів (поміж яких 1 від викладача, 2 від підприємців, 8 від студентів). Більшість проектів – це стартапи програмного змісту – мобільні додатки, зокрема Інтернет речей, однак були і стартапи апаратного характеру, наприклад, Олександр Шеремета запропонував конструкцію економних опто-акустичних LED-ламп.

Після цікавих презентацій проектів, низки запитань та запеклих дискусій до роботи взялося журі, яке складалось з керівників зазначених компаній. В результаті тривалого обговорення були оголошені переможці першого випуску Стартап Школи м. Вінниці, якими стали:

1 місце – проект SmartWindows, який презентував Олександр Полторак. Ідея стартапу – створення інтелектуальної системи очищення вікон, яка активізується по мірі їх забруднення. Система дозволяє економити кошти, час та зусилля, яких потребує очищення вікон, особливо на хмарочосах.

2 місце – проект HotWall Дмитра Безрученка, який запропонував оригінальну конструкцію високоефективного керамічного обігрівача.

3 місце – проект High-Tech.Code Олега Овчаренка який запропонував оригінальну систему корпоративних знижок у вигляді мобільного додатка, який дозволяє людям економити на покупках.

Ігор Пеєр не приховував свого задоволення.

 «Ми можемо сміливо сказати, що нам все вдалося! Я переконаний, що сьогоднішні проекти в скорому майбутньому перетворяться на справжні компанії з реальними продуктами і клієнтами», - говорить він.

Вінницька Стартап Школа працює за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради та у тісній співпраці з Стартап Школою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Навчання у Школі відбувалось за підтримки соціально відповідальних представників бізнесу – компаній «Спільна справа», «Exadel», «Transfotech», «KVARK», «Epam», «WinInteractive», «Delphi», «Конекс», «IncoreSoft», «Дайтекс Технолоджіс», «Gemicle Inc.», «ВТН», «Astound Commerce».

Новий курс Статап Школи у Вінницькому національному технічному університеті почнеться уже в новому навчальному році.

Вінниця.info, фото ВНТУ