14 груд. 2016 09:18

Останнє оновлення  
13 берез. 2023 11:43
Місто
0

86

0

У Вінниці зводять школу на «Поділлі». Фоторепортаж з будівельного майданчика

У Вінниці зводять школу на «Поділлі». Фоторепортаж з будівельного майданчика

 У Вінниці зводять школу на «Поділлі». В мерії сподіваються на підтримку з держбюджету 


У Вінниці триває спорудження довгоочікуваної школи в мікрорайоні «Поділля». Там вже повністю залили фундамент і взялися за стіни. Будівництво навчального закладу є пріоритетним завданням для міської влади. Так як нова школа потребує вкладення значних коштів, в мерії вчергове подали проект на співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку. В 2017 році планують отримати 40 мільйонів.

«Школа на «Поділлі» потрібна, ми це бачимо по неодноразових зверненнях громадян. Але ми розуміємо, що це значні кошти. По кошторисній вартості, яка була виготовлена ще в 2010 році, школа коштує 71 мільйон. Зрозуміло, що з того періоду змінились підходи щодо енергозбереження, які потрібно в кошторисі відкоригувати. Змінились і матеріали, які потрібно застосовувати при будівництві. Нещодавно в нас була спільна нарада і з проектантами і з департаментом капітального будівництва і департаменту освіти і з інвестором, який вже працює над будівництвом школи. Ми переглянули проекти рішення, які були, проектно-кошторисна документація буде з коригуванням. 

Протягом кількох років ми подаємо цю школу на співфінансування з Фондом регіонального розвитку. Проте в минулих роках позиція Міністерства була однозначною – вони дають кошти на ті об’єкти, які мають високу ступінь готовності і потребують завершення. В цьому році вже буде певний ступінь виконання робіт, ми надаємо обґрунтування, готуємо розрахунки щодо кількості мешканців мікрорайону, кількості учнів, які навчаються у всіх школах міста. Школи, які навколо мікрорайону, мають виключно дві зміни і деякі вже й три. Тобто, вони завантажені, і для мікрорайону ця школа нам потрібна обов’язково. 

Тому ми сподіваємось, що в цьому році наданий запит на 40 млн. гривень буде задоволений. За ці кошти зможемо виконати перший етап робіт – збудувати саме приміщення. Багато коштів потребують оздоблювальні роботи, потім облаштування школи. Школа велика. За один рік ми її не побудуємо, хоча ставимо плани за 2 – 2,5 роки ввести її в експлуатацію», - розповілаВінниця.info заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

Представник інвестора, який проводить роботи з будівництва, депутат міської ради Андрій Очеретний зазначив, що наразі коригується проект. Мова йде про утеплення й інженерну частину.

«Є нове бачення стосовно зміни фасадів - здійснити утеплення за сучасними вимогами. Це вже інші критерії, ніж були в 2010 році, коли розроблявся проект. Також по сантехнічних вимогах будуть зміни. Відповідно, якщо школа буде краще утеплена, то треба буде менш потужну котельню, менші витрати. Енергоощадність на першому місці», - говорить заступник генерального директора концерну «Поділля», Андрій Очеретний, який показав журналісту будівельний майданчик з школою.

Сьогодні над створенням навчального закладу працюють 30 робітників. На черзі – завершення будівництва другого блоку триповерхівки.

Як створюють довгоочікувану школу, дивіться в ексклюзивному фоторепортажі Вінниця.info.

 

 

Проект, за яким триває будівництво

Вінниця.info