25 січ. 2017 13:40

Останнє оновлення  
14 берез. 2023 23:54
Економіка
0

42

0

У Вінницькій області стартував конкурс розвитку громад. На проекти виділили 15 мільйонів

У Вінницькій області стартував конкурс розвитку громад. На проекти виділили 15 мільйонів

 У Вінницькій області стартував конкурс розвитку громад. На проекти виділили 15 мільйонів 


 На Вінниччині стартував чотирнадцятий конкурс проектів розвитку територіальних громад. 25 січня в актовій залі облради зібрали очільників міст, районів та об’єднаних територіальних громад, щоб розповісти про особливості конкурсу.

«Чим конкурс відрізняється від попередніх: ми оголошуємо його вже в січні, а не в лютому, як було раніше. Вже пройшло перше засідання конкурсної ради. Були прийняті відповідні рішення». – сказала заступник голови Вінницької обласної ради Людмила Щербаківська.

Учасниками конкурсу можуть бути всі голови місцевого самоврядування. У 2017 році вони мають ще більше можливостей втілити в життя суспільно важливі ідеї. Адже фонд конкурсу зріс до 15 мільйонів гривень. При цьому гранична сума фінансування теж збільшилася - до 200 тисяч гривень.

Якщо раніше громади подавали різну кількість проектів, то цього року є обмеження.

«Щоб всі були у рівних умовах, тепер пожав ач може надіслати максимум дві заявки», - додала Л.Щербаківська.

Під час конкурсу обов’язкова онлайн-реєстрація. Здійснити її потрібно до 17 лютого за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSciIWt5RiXMeM4PvUS8vBLBUyLvJCq7lUgA_2OwcPKZ4FBrBQ/viewform.

До 16 години 28 лютого варто подати проекти як в електронному, так і в друкованому вигляді.

Основні напрямки, за якими розробляються проекти:

  • підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • збереження історико-культурної спадщини;
  • розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів;
  • заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я , світи, культури та соціального захисту;
  • заходи екологічного спрямування.

Варто зазначити, що всі проекти природоохоронного напрямку, повинні бути затверджені екологічної комісією.

Начальник управління дозволів та природоохоронних програм департаменту екології Вінницької ОДА Оксана Швець, роз’яснила, які проекти можна подавати у даній сфері.

«Згідно постанови Кабміну, бюджетні кошти можна використовувати на такі види діяльності: охорона і раціональне використання водних ресурсів; охорона атмосферного повітря; охорона і раціональне використання земель, мінеральних ресурсів; охорона тваринного і рослинного світу; раціональне використання та зберігання відходів; ядерна радіаційна безпека», - перерахувала посадовець.

Всі подані проекти будуть оцінюватися конкурсною комісією за 100-бальною шкалою. До деяких з учасників можуть бути застосовані так звані «штрафи».

«В нас є учасники, які минулого року освоїли бюджетні кошти, але не прозвітували про це. Тому, якщо вони не зроблять це найближчим часом і знову подадуть проекти, ми змушені будемо зняти з них по 10 балів», - зазначила Людмила Щербаківська.

Конкурсна комісія працюватиме до 1 травня. Потім – буде оголошено переможців. 

Вінниця.info