29 верес. 2022 13:12

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:05
Місто
0

63

0

У вінницьких бібліотеках та підліткових клубах облаштовують пункти обігріву

У вінницьких бібліотеках та підліткових клубах облаштовують пункти обігріву

Загалом передбачено підготувати до опалювального сезону більше 30 таких локацій


У Вінниці почали облаштовувати пункти обігріву в бібліотеках, підліткових клубах за місцем проживання та школах. Загалом передбачено підготувати до опалювального сезону більше 30 таких локацій. Їх створюють, аби люди зможуть прийти городяни, щоб погрітися, якщо внаслідок надзвичайної ситуації будуть перебої з опаленням, не буде світла та газу.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

«На жаль, ця зима може бути достатньо складною для нас. Ми розуміємо, що ворог не залишить нас в спокої і крім активізації на фронті, буде намагатися знищувати критичну інфраструктуру в містах, які знаходяться в тилу.

Наше завдання – передбачити всі виклики, коли одночасно може не стати газу, електроенергії та води. Якщо це станеться, то на відновлення цих послуг потрібен буде час. Тому, щоб люди протягом цього часу не мерзли, ми зверталися до городян, щоб вони, по можливості, утеплювалися в себе в будинках, щоб організовували пункти обігріву в підвальних приміщеннях, де це можливо. Але не всі будинки мають придатні для цього приміщення. Тому було прийнято рішення створити пункти обігріву в бібліотеках та підліткових клубах за місцем проживання», – каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Облаштування таких пунктів обігріву наразі триває. Зокрема, в приміщенні бібліотеки на проспекті Космонавтів. Зараз уже є: два обігрівачі типу UFO, мікрохвильова піч, електричні чайники, кулер для води, зарядні пристрої для телефонів, аптечка, теплі пледи, а також настільна електрична плита для приготування їжі.

Також встановлений бензиновий портативний генератор з об’ємом баку, якого має вистачити на 10-12 годин безперебійної роботи. Крім того, планується зробити запас палива.

За словами в.о. директора ЗК «Вінницька централізована бібліотечна система» Тетяни Верещак, завершуються тендерні процедури з придбання генераторів для решти закладів.

«Ми закуповуємо десять електрогенераторів на суму 700 тисяч гривень і двадцять конвекторів – на суму 60 тисяч. Пункти обігріву у нас можливі в 10 бібліотеках. Це заклади, які розташовані переважно в багатоквартирних будинках. Тому ми співпрацюємо з головами ОСББ та старшими по будинках, щоб у разі критичної ситуації, ми могли діяти спільно і допомагали один одному», – зазначає Тетяна Верещак.

Як передбачається, пункти обігріву у першу чергу будуть розраховані для допомоги дітям та людям літнього віку, які матимуть можливість тут зігрітися.

За словами мера Вінниці, зараз міська рада ще працює над створенням місць для приготування їжі. Вони будуть розміщені у 14 школах міста.

Ці місця також облаштовуються на випадок критичної ситуації, коли може виникнути потреба в організації харчування мешканців того чи іншого мікрорайону.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ВМР