2 трав. 2023 09:48

Останнє оновлення  
2 трав. 2023 10:01

1 хвилина читання

Суспільство
0

152

0

У Вінниці хлопчик з інвалідністю разом із батьками волонтерить і допомагає ЗСУ

У Вінниці хлопчик з інвалідністю разом із батьками волонтерить і допомагає ЗСУ

Родина Житових з першого дня повномасштабного вторгнення допомагає військовимРодина вінничанки Інни Житової допомагає воїнам із першого дня повномасштабного вторгнення. Відколи вперше почули звуки сирени. Збирають, фасують і звантажують автомобілі з різними речами для наших захисників. З радістю допомагає дорослим 6 річний Валерій. Хлопчик з народження має інвалідність.

Кореспондент Вінниця.info  поспілкувалась із волонтерською родиною.

Інна Житова привела шестирічного сина у вінницький центр «Гармонія». Тут хлопчик вчиться розробляти руку і займається із логопедом. Тепер мама тішиться кожним його маленьким успіхом, адже згадує, що свого часу їй довелося боротись за кожний подих дитини.

«Ще вагітною я дізналась, що у дитини є певні вади. Але в нас був бойовий настрій і ми сказали, що ми не здамося. Клопітка робота в нас почалась із самого народження, ти борешся за кожний подих, за кожний ковток їжі, набирання ваги. Валера народився «поспішайчиком», він прагнув швидко з’явитися на світ. Боротьба почалась з першого дня життя, ми боролися за кожний подих, перші крики. Дуже важлива підтримка не тільки родини, а й навколишніх. Таку спільноту однодумців я віднайшла ще в реанімації й вирішила потім допомагати передчасно народженим діткам та їх родинам», - розповідає Інна Житова.

Вінничанка доєдналась до всеукраїнської громадської організації «Рані пташки». Вона є координатором у нашому місті. Жінка допомагає родинам «поспішайок» порадами та привозить необхідні речі.

«Я від імені нашої організації працюю з батьками та лікарями. Ми шукаємо забезпечення, шукаємо  необхідні речі. Навіть просто розмова з батьками, коли ти це все пройшла сама, дуже допомагає. Підвозимо підгузки, дитяче харчування. Через лікарів дізнаємось кількість діток, що кому необхідно, які необхідні медикаменти. На початку великої війни, до нас приїздили переселенці, які народжували передчасно. Ми багато їм допомагали. Привозили підгузки, харчування, одяг. Дивно було бачити, маленьких діток, які щойно народились у боксах у сховищі. Це були для мене приголомшливі кадри. В батьків стривожені та злякані очі. Тому  ми намагались всіх підтримати», - говорить вінничанка.

Окрім цього, жінка подужала інше волонтерство – це допомогу воїнам. Їй в цьому допомагає вся родина.

«Зараз, в мого чоловіка рідний брат, вже як рік і 2 місяці захищає нашу землю. Але от від першої сирени, ми зрозуміли, що ми потрібні наші хлопцям. У нас у Вінниці великий спектр волонтерства і моя родина не стала виключенням. У дворі в нас згуртувалась волонтерська спільнота. Ми фасуємо, приносимо завантажуємо машини, іноді робимо це пізно ввечері.  Моя сестра Мальвіна Могила та її сім'я активно займається волонтерством  допомагає ЗСУ. На чолі з  Оленою Жук та інших волонтерів  ми  можемо підтримувати, допомагати нашим захисникам. Я здебільшого займаюсь фасуванням і завантаженням машини. Мій син Валерій теж постійно біля мене і допомагав мені  фасувати, підносити речі. Він також малював малюнки воїнам. Ми передаємо допомогу на різні батальйони, в тому числі нашій 59, 110 бригаді. Ми не втомлюємось і будемо допомагати до перемоги», - підсумовує розповідь Інна Житова.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

 

 


Більше фото