2 листоп. 2022 12:22

Останнє оновлення  
20 берез. 2023 13:22
Суспільство
0

363

0

У Вінниці майстри виготовляють міні-гради з трофейної російської техніки

У Вінниці майстри виготовляють міні-гради з трофейної російської техніки

Вінницькі майстри виготовляють міні-гради з трофейної російської техніки


Вінницькі майстри виготовляють міні-гради з трофейної російської техніки. Бойова автівка має прицільні пристрої для наведення, дальність влучання до 20 кілометрів, стріляє ракетами від БМ-21 «Град», але в рази менша і мобільніша. Вінницькі майстри разом із військовими переобладнали звичайний пікап під міні-"град".

Про це Суспільному розповів волонтер Денис Романовський.

«Виникла потреба в мобільних машинах для точкових ударів. Вона наносить прицільний вогонь. Може вести на 16-18 кілометрів. Розліт ракет 12-15 метрів максимум. Працює така установка снарядами від ракетної системи залпового вогню «Град». Частину деталей — передали військові.

Це трофейні запчастини від розбитої російської техніки. Наше завдання змонтувати, встановити, знайти необхідний метал», — каже Романовський.

Над мобільною машиною працювали три тижні. На витратні матеріали та метал пішло до 100 тисяч гривень. Гроші на установку не збирали. Всі матеріали та розхідники взяла на себе одна людина.

«Одне вінницьке підприємство. Депутат, закрив це питання. На жаль, не можу його назвати, бо сказав, що цю добру справу робить тихо», - додає волонтер.

Всі роботи виконували безплатно. Автоелектрик Артур Петровський до цього працював лише з цивільною технікою, за гради взявся вперше.

«Наша робота полягала в тому, щоб підключити задні ліхтарі, тут їх взагалі не було», — розповів Артур Петровський.

Аби оборонцям було безпечніше працювати з такою установкою, автоелектрики виготовили пульт керування. Загальна вартість такої установки, разом з автомобілем, до 300 тисяч гривень. Першу установку до зони бойових дій відправили на початку липня. Ще одну мають пофарбувати і теж відправити бійцям.

На черзі ще дві таких установки. Зараз волонтери шукають необхідний метал та автівки. На більший пікап можна буде встановити не три, а шість стволів. Майстри готові до роботи. Кожен на своєму фронті. Аби лише швидше здолати ворога.

Нагадуємо, 21 квітня Вінниця.info повідомляла: Вінницькі автомеханіки перетворюють позашляховики на потужні, бойові машини. Обшивають їх броньованою сталлю та власноруч збирають станини для кулеметів.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Суспільного

title