29 берез. 2023 11:00

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Місто
0

170

0

У Вінниці на Меморіалі Визволення зробили колони, на які встановлять плити з іменами загиблих. Фото

У Вінниці на Меморіалі Визволення зробили колони, на які встановлять плити з іменами загиблих. Фото

У Вінниці на Київській облаштовують алею та встановили стели


У Вінниці на території Меморіалу Визволення, що на Київській, облаштовують алею та встановили стели. Там планують розмістити металеві плити з іменами загиблих у Другій світовій, які демонтували у центрі Вінниці на Європейській площі.

На території Меморіалу зробили вуличне освітлення та проводять роботи з благоустрою території.

Як відомо, Меморіал на вулиці Київській є кладовищем солдат і офіцерів-червоноармійців, створеним навесні 1944 року. Саме тут була похована більшість вояків, які загинули у боях з німецькою армією. На сьогодні тут спочиває 4 тисячі 106 осіб.

Зона пам’яті Меморіалу визволення формувалася кількома етапами.

У 1972 р. тут сформовано меморіальний комплекс, до якого входить пілон із зображенням стилізованого меча та гранітна стела з барельєфом скорботної матері. У 80-х до Меморіалу додали плиту із назвами підрозділів, які брали участь у вигнанні нацистів. У 2008 році тут було з почестями перепоховано 100 останків в’язнів концентраційного солдатського табору «Шталаг-329», розташованого на вул. Гетьмана Мазепи (колишньої Чехова)».

Також на території Меморіалу планують перепоховати останки загиблих у Другій світовій, які будуть знайдені в результаті пошуково-ексгумаційних досліджень на Європейській площі.

Нагадаємо, виконком Вінницької міської ради у грудні прийняв рішення «Про надання згоди на перенесення пам’яток історії місцевого значення з Європейської площі у Вінниці». Йдеться про перенесення Меморіалу слави і двох могил на вулицю Київську.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото – Віталія Головенька:

Більше фото