5 січ. 2023 14:56

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:57
Здоров‎’‎я
0

112

0

У Вінниці на випадок перебоїв в електропостачанні пацієнти зможуть отримати паперовий рецепт на лікарські засоби

У Вінниці на випадок перебоїв в електропостачанні пацієнти зможуть отримати паперовий рецепт на лікарські засоби

Система охорони здоров’я продовжує безперебійно функціонувати та надавати якісні медичні послуги тим, хто цього потребує


Система охорони здоров’я продовжує безперебійно функціонувати та надавати якісні медичні послуги тим, хто цього потребує. У Вінниці на випадок перебоїв в електропостачанні пацієнти зможуть отримати паперові рецепти та направлення.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.

«Доступні ліки»

Паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку, вважаються дійсними за виконання наступних умов:

  • Повинен бути виписаний на відповідному рецептурному бланку (ф-1);
  • Виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) на одне найменування лікарського засобу;
  • Має містити інформацію про заклад, лікаря та пацієнта;
  • Має бути засвідчений підписом та печаткою лікаря.

Рецепт на антибіотики

На перехідному періоді у разі відсутності технічної можливості лікарі можуть призначати антибактеріальні лікарські засоби на паперових рецептурних бланках форми № 1.

До повноцінного впровадження е-рецепта на всі рецептурні ліки під час виписування електронного рецепта на антибіотики лікар має роздрукувати та надати пацієнту інформаційну довідку, яка містить номер рецепта, код його погашення, а також дані про призначення. При цьому ця довідка має бути обов’язково завірена особистим підписом та печаткою лікаря.

Так, у разі, якщо пацієнт отримав електронний рецепт, проте фармацевт не може здійснити його відпуск в ЕСОЗ, фармацевт може відпустити антибіотик за інформаційною довідкою до е-рецепта, яка на час воєнного стану прирівнюється до рецепта. При цьому він має зробити позначку «Відпущено» на інформаційній довідці та повернути її пацієнту.

Рецепт на наркотичні (психотропні) ліки

Також за відсутності світла чи зв’язку медичні працівники можуть призначати наркотичні (психотропні) лікарські засоби на паперових рецептурних бланках форми №3. Відпуск рецептурних ліків за рецептурними бланками форми №1 та №3 здійснюється відповідно до правил, затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 №360.

Паперові направлення на послуги

Лікар також може видати пацієнту паперове направлення. Це може зробити як лікар первинки, так і лікар-спеціаліст. Усі заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобов’язані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями, так само як і з електронними. Під час внесення даних про послугу лікар зазначає у системі, що направлення – паперове. НСЗУ оплачує таку послугу.

Пацієнти з паперовими направленнями мають право отримати безоплатно медичні послуги, передбачені Програмою медичних гарантій.

Варто зазначити, що використання паперових форм допускається виключно у випадках, якщо відсутня технічна можливість сформувати електронний рецепт чи направлення через, наприклад, відсутність електроживлення чи доступу до мережі Інтернет.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info