6 груд. 2021 12:07

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:17
Місто
0

66

0

У Вінниці на Замості жителі багатоповерхівки облаштували «Розумний будинок» зі спортзалом всередині

У Вінниці на Замості жителі багатоповерхівки облаштували «Розумний будинок» зі спортзалом всередині

Мешканці створили ОСББ і і кардинально перевтілили свою багатоповерхівку


У Вінниці у багатоповерхівці, що на вул. Учительській, 10, встановили автоматичну смартсистему керування будинком. Вона реагує на перепади струму чи знижений тиск подачі води. Систему «Розумний дім» за 45м тис грн встановили по програмі співфінансування: мешканці будинку сплатили 30% вартості, 70% - з міського бюджету. Окрім встановлення смартсистеми, у будинку повністю утеплили стіни, відремонтували під'їзди, поставили LED-лампи з датчиками руху та відеонагляд, замінили труби, заасфальтували прибудинкову територію. Мешканці облаштували спортзал та кімнату відпочинку. Також будинок повністю перейшов на індивідуальне опалення.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Перевтілення будинку почалось, коли мешканці відмовились від обслуговування ЖЕКом і створили ОСББ «ЮМІР» у 2014 році. Один капремонт в рамках міської програми ми отримали «в подарунок», а далі модернізували будинок за програмою співфінансування. Саме так у нас з'явилась система «Розумний дім», - розповідає голова ОСББ «ЮМІР» Олег Побірський. – У підвалах встановили датчики підтоплення, які повідомляють про аварію. Також система інформує, якщо в будинку слабкий тиск холодної води та дозволяє контролювати температуру опалення на вході та виході з будинку. Інформація одразу надходить на мій телефон, а також в аварійну службу міської ради «Цілодобова варта».

Начальник відділу по розвитку ОСББ міської ради Ігор Іванов каже, що ОСББ «ЮМІР» ставлять у приклад, як найбільш ефективне, прогресивне та сучасне.

Також Ігор Іванов додав, що фахівці відділу по розвитку ОСББ завжди допомагають управлінцям будинку підвищувати рівень кваліфікації.

«Надаємо консультації тим, хто хоче створити ОСББ. Ініціативним групам допомагаємо з оформленням документів. Голів ОСББ навчаємо діловодства, веденню бухгалтерії. Розповідаємо про енергоефективні заходи і програми», - зазначив начальник відділу по розвитку ОСББ міської ради Ігор Іванов.

У Вінницькій міській раді зазначають, що Вінницька міська громада серед лідерів рейтингу в Україні за кількістю зареєстрованих ОСББ. Тільки за цей рік у 68 багатоквартирних будинках Вінниці створили 66 нових об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, ще чотири наразі перебувають на стадії реєстрації. Всього у Вінниці діє 785 ОСББ у 845 багатоповерхівках.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info