2 верес. 2022 16:03

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:17
Суспільство
0

126

0

У Вінниці перевірили укриття, в яких можна сховатися під час повітряної тривоги

У Вінниці перевірили укриття, в яких можна сховатися під час повітряної тривоги

У тестовому режимі запустили електронну мапу приміщень, де люди можуть перечекати повітряну тривогу


У Вінниці спеціалісти департаменту цивільного захисту перевірили укриття. Робочі групи та фахівці ДСНС побували на підприємствах та установах, на території яких є захисні споруди. Деякі власники сховищ не утримують їх належному стані. Тож, міська рада доручила балансоутримувачам привести приміщення до ладу.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької міської ради.

Крім того, у тестовому режимі запустили електронну мапу приміщень, де люди можуть перечекати повітряну тривогу.


«Вчора, 1 вересня, відбулась перевірка сховищ цивільного захисту, які знаходяться на балансі як приватних підприємств, так і в управлінні держави. Ці сховища використовувались раніше для укриття працівників підприємств, але у зв’язку з тим, що підприємства вже ліквідовані, ми зараз їх можемо використовувати для укриття населення. Була проведена робота з керівниками підприємств, з ними особисто зустрічався міський голова Сергій Моргунов та доручив якнайшвидше привести приміщення у належний санітарний та протипожежний стан, забезпечити їх готовність до укриття населення.

Одні - ще у процесі по облаштуванню цих приміщень, інші – вже завершили. Поступово будемо наносити на мапу приміщень для тимчасового перебування населення під час дії сигналу «Повітряна тривога» ті об’єкти, які доведуть до ладу, щоб населення могло укриватись саме у наявних сховищах», - зазначив директор департаменту цивільного захисту міської ради Олег Парфілов.

Здебільшого при перевірці фахівці звертали увагу на наявність світла, опалення, каналізації, водопостачання, вентиляції, засобів пожежогасіння тощо. Не менш важливим елементом є й наявність вказівника на вході та покажчиків в найближчому радіусі.

«Перш за все у сховищах мають бути елементарні умови: наявність електроенергії, водопостачання, санвузол, місця для сидіння, щоб зачинялись двері, щоб у приміщенні не було сміття. Ті об’єкти, які розташовані в районі житлової забудови і не знаходяться на підприємствах критичної інфраструктури, можуть використовуватись населенням. Є домовленість з керівниками про те, що населення пускатимуть на територію цих сховищ під час тривоги. Робота по перевірці захисних споруд продовжується і надалі», - говорить Олег Парфілов.

Довідка:

Відповідно до Кодексу цивільного захисту, до захисних споруд цивільного захисту на території громади належать 74 сховища та два протирадіаційні укриття. 8 захисних споруд знаходяться в комунальній власності громади, 5 - в обласній комунальній власності, 22 захисні споруди належать до державної форми власності та 41 - до приватної.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Вінницької міської ради