11 листоп. 2022 11:47

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:45
Суспільство
0

171

0

У Вінниці погасили поштову марку «Два міста – одне серце. Кельце-Вінниця»

У Вінниці погасили поштову марку «Два міста – одне серце. Кельце-Вінниця»

В День незалежності Польщі, у Вінниці відбулося спецпогашення унікальної поштової марки «Два міста – одне серце. Кельце-Вінниця»


11 листопада, в День незалежності Польщі, у Вінниці відбулося спецпогашення унікальної поштової марки «Два міста – одне серце. Кельце-Вінниця».

Вона стала першою в серії поштових марок, листівок та конвертів з назвою «Побратими», які планують випускати у Вінниці на знак подяки містам-побратимам, які підтримують всіх українців, вінничан зокрема.

Першу марку випущено на честь польського міста Кельце, найдавнішого побратима Вінниці. В наступному році побратимським стосунками між Вінницею і Кельце виповниться 65 років. Сьогодні, 11 листопада відбулася процедура спецпогашення марки, присвяченої Кельце.

Наклад поштового блоку – 20 примірників, більшість із яких буде передано в музейні заклади та польським партнерам. Листи з марками та листівками підписав Вінницький міський голова Сергій Моргунов та директор Вінницької дирекції АТ «Укрпошта» Володимир Шаловінський.

«Кельце – місто-побратим, з яким у нас відносини з 1956 року. Це не були побратимські відносини у класичному сьогоднішньому розумінні, але це був постійний зв’язок і постійний діалог.

Але суть в іншому. Я пам’ятаю 24 лютого цього року. Мені подзвонили у цей день два міський голови міст-побратимів – Кельце та Паневежис. І перше було: «Як у вас справи? Чим вам допомогти?». Це дуже дорого вартує. Важливо, щоб вінничани не забули цієї підтримки. Коли в лиху годину ти не знаєш, куди бігти, але ти відчуваєш підтримку.

Звичайно, без підтримки всього демократичного світу і наших близьких сусідів, нам би не вдалося бути на тих позиціях перемоги, як сьогодні. Вони не просто словом, а ділом підтримують.

Багато польських міст присилали нам багато допомоги, приймали наших дітей у табори, аби малюки хоч на хвилинку відпочили від повітряних тривог і навантаження.

Що стосується марок. Ми розпочали серію марок для міст-побратимів. Вважаю, що марка – це був завжди такий ідеологічний інструмент. Навіть 100 років назад інструмент як марку використовували, в тому числі для допомоги людям. Тобто ті кошти, які збирали, направляли на допомогу тим, хто цього потребує. І я вже не кажу про те, що поштова марка – це найкращий рекламний носій національної символіки нашого народу», – каже мер Вінниці Сергій Моргунов.

З початку війни пошти світу випускають марки на підтримку України. Та і в нашій державі уже стало традицією випускати поштові марки, прив’язуючи їх до важливих подій та осіб.

«Польщі, як і Україні, важко давалася незалежність. І вони так само, як ми здобували незалежність від росії, а потім від радянського союзу. Наша побратимність з Кельце почала працювати з 1991 року, хоча офіційно ми були побратимами з 1956 року, але це було призначення радянської влади.

Вінниця дуже схожа з Кельце. Як по розташуванню, як по ментальності. Навіть поряд з Кельце є такий населений пункт як Вінниця.

Я впевнений, що ця марка покладе початок тому, що ми почнемо спілкуватися за допомогою марок. Пошта відходить у вічність, це анахронізм. Але збирати марки, допомагати за допомогою марок – це одне з головних, що ми можемо зробити», – каже директор Вінницької дирекції АТ «Укрпошта» Володимир Шаловінський.

Примірник маркованого конверта попрямує прямо з церемонії до Кельце разом з листівкою, на якій відтворено художню аплікацію вихованців муніципального дитячого садка №34 м. Кельце.

Ця та інші дитячі роботи, що нині зберігаються у фондах Музею Вінниці, прибули до Вінниці наприкінці квітня 2022 року разом з черговою партією гуманітарної допомоги, яку зорганізували у польському місті-побратимі.

А загалом з початку російської агресії Вінниці від польського міста-побратима передано понад 160 тонн гуманітарної допомоги.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info