21 берез. 2023 13:50

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Культура
0

155

0

У Вінниці презентували ексклюзивну марку з ляльками-мотанками

У Вінниці презентували ексклюзивну марку з ляльками-мотанками

У Вінниці презентували нову поштову марку під назвою «А наш рід був, є і буде!». На ній зображені ляльки-мотанки.


У Вінниці презентували нову поштову марку під назвою «А наш рід був, є і буде!». На ній зображені ляльки-мотанки за мотивами рукотворних шедеврів вінницьких майстринь Валентини Погребняк, Алли Шарікової та Ірини Трибунської.

Про це Вінниця.info повідомили у департаменті маркетингу міста і туризму.

Це вже шоста ексклюзивна власна марка, яку Офіс туризму Вінниці випускає у партнерстві з Вінницькою дирекцією АТ «Укрпошта». Її презентували 21 березня з нагоди творчого професійного свята – Міжнародного дня лялькаря.

Відколи у Вінниці створили платформу подарунків «BYVI» (у червні 2022 року), місцеві майстрині-лялькарки створили серії унікальних ляльок-мотанок, що набули великої популярності як в Україні, так і за кордоном.

«Дуже приємно, що Вінниця стала таким центром лялькарства. Наші ляльки-мотанки вже є у містах Німеччини, Польщі, Швеції, Франції, Словаччини… І я вдячний майстриням за те, що ви створюєте такі гарні речі і прославляєте нашу країну. Нам є що показати, і нам є чим пишатися», – зазначив у вітальному слові заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Урочиста церемонія спецпогашення марки відбулася у Туристичному хабі Вінниці Visit Vinnytsia. Участь у ній взяли заступник міського голови Андрій Очеретний, директорка Офісу туризму Вінниці Тетяна Маєвська, майстриня і голова громадської організації «Народна територія щастя» Валентина Погребняк та директор Вінницької дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» Володимир Шаловінський. Усі разом вони проставили на марці відбиток штемпеля і підписали конверти.

З нагоди спецпогашення марки та Міжнародного дня лялькаря в туристичному хабі представили також виставку ексклюзивних ростових ляльок-мотанок в автентичному одязі кінця ХІХ - початку ХХ ст. від Валентини Погребняк, а також авторські ляльки-берегині від Ірини Трибунської та Алли Шарікової. Кожна з них створена з молитвою та любов’ю, в кожній – душа народу та незламна віра в Перемогу.

«Мої презентовані роботи – це ростові ляльки-мотанки висотою 1,8 метра. А одяг на них я збирала з усієї України: тут є Черкащина, Одещина, Тернопільщина, Вінниччина… Я вивчаю повсякденний український старовинний одяг, як одягалися наші предки. І це для мене дуже цікаво. Мабуть, це моє життя – створення ляльок-мотанок. Я вкладаю туди всю свою позитивну енергетику і любов», – поділилась майстриня, голова ГО «Народна територія щастя» Валентина Погребняк.

Отримати в колекцію можна й екземпляри нової марки з ляльками-мотанками. Для цього варто написати повідомлення інтернет-платформі «BYVI» у Facebook та Instagram. 10% від реалізації марок Офіс туризму Вінниці спрямує на потреби ЗСУ.

Виставка ростових ляльок-мотанок триватиме до п’ятниці, 24 березня, включно. Її можна переглянути з 9:00 до 18:00 години у Туристичному хабі Вінниці Visit Vinnytsia (вул. Соборна, 89). Вхід вільний.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info