20 жовт. 2022 13:22

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:56
Суспільство
0

269

0

У Вінниці презентували марку з бойовим гусаком, яку присвятили пілоту винищувача KARAYA

У Вінниці презентували марку з бойовим гусаком, яку присвятили пілоту винищувача KARAYA

У Вінниці презентували ексклюзивну поштову марку з «бойовим гусаком-льотчиком», яка створена за мотивами роботи місцевої майстрині Наталії Дремлюги. Подію приурочили до відновлення діяльності «Музею української марки імені Якова Балабана» та присвятили льотчику, який 12 жовтня після знищення ворожих ракет та дронів, зазнав аварії та відвів падаючий літак від Вінниці.


У Вінниці презентували ексклюзивну поштову марку з «бойовим гусаком-льотчиком», яка створена за мотивами роботи місцевої майстрині Наталії Дремлюги. Подію приурочили до відновлення діяльності «Музею української марки імені Якова Балабана» та присвятили льотчику, який 12 жовтня після знищення ворожих ракет та дронів, зазнав аварії та відвів падаючий літак від Вінниці.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

У зв’язку з повітряною тривогою у Вінниці, яка була оголошена о 10.08 та тривала до 11.34, офіційну презентацію марки перенесли з музею до безпечного укриття. Втім, актуальності подія від цього не втратила.

Бойовий гусак-льотчик, якого створила майстриня Наталія Дремлюга, тепер зображений і на поштовій марці. Цей гусак поєднав у собі образ безстрашних українських авіаторів, які з перших днів повномасштабного вторгнення тримають оборону України і до сьогодні боронять небо України. А ще, це засторога ворогові, що поруч із професіоналами в українському небі чатує і справжня біологічна зброя – бойові гусаки.

«Роботи нашої майстрині Наталії Дремлюги сьогодні популярні не тільки у Вінниці, а й далеко за кордоном, - розказав під час презентації заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний. - Гусаки, яких створила майстриня в образі Бориса Джонсона стали популярними влітку. А сьогодні найбільш популярний - бойовий гусак. Який також підтвердив, що Вінниччина є столицею військових повітряних сил. Адже ключову відмінність між українськими пілотами і пілотами росії всі ми побачили впродовж тижня.

Наш бойовий льотчик після того як збивав ворожі дрони і ракети, відвід пошкоджений падаючий літак від житлової забудови та промисловості в поля, і тільки потім катапультувався. І ми побачили, що точно такий самий пілот, але в рф, що зробив? Він думав виключно про себе, про своє життя, і направив літак в житловий будинок. Це суттєва ментальна відмінність між росіянами та українцями. Українці думають про націю, про майбутнє, про дітей та немічних. Вони ж (російські окупанти – ред) думають тільки про себе. І ті атаки, які сьогодні тероризують нашу державу, я переконаний що це їх агонія перед кінцем».

Після церемонії спецпогашення марки з бойовим гусаком тепер її можна побачити і в музеї української марки імені Якова Балабана у Вінниці. Це, як відомо, перший та єдиний музей історичної філателії в Україні. Тут представлена найбільша колекція українських марок у світі, а деякі з них існують лише в єдиному екземплярі. Через пандемію COVID-19 та початок воєнної агресії музей був змушений призупинити діяльність та довгий час не приймав відвідувачів. Втім сьогодні, 20 жовтня 2022 року, музей відновив роботу. Працюватиме він два дні на тиждень – п’ятницю та суботу.

Крім того, бажаючі отримати марку з бойовим гусаком в свою колекцію зможуть прийняти участь в аукціоні. 20 жовтня об 11.00 стартував аукціон на сторінці Visit Vinnytsia у Facebook, де можна придбати ексклюзивний марочний блок з сюжетом вінницької майстрині Наталії Дремлюги «Бойовий гусак-льотчик. Вартові українського неба».

Стартова ціна – 1000 грн, мінімальний крок 200 грн. Ставки будуть прийматися у коментарях до посту про аукціон до суботи 23.59год 22 жовтня.

Виручена сума з аукціону буде витрачена на закупівлю зимових спальних мішків для наших воїнів на передовій.

Більше про роботи майстрині Наталії Дремлюги, яка створила бойових гусаків та гусака в образі Бориса Джонсона можна прочитати ТУТ.

Нагадаємо також, що 12 жовтня росіяни атакували Вінницьку область дронами-камікадзе. Ці атаки відбивали наші військові. Близько 21 години винищувач однієї із бригад тактичної авіації Повітряних Сил зазнав аварії поблизу Вінниці. Того дня пілот уже знищив п’ять «шахідів»: три – на півдні України і два – над Вінницею. А напередодні, під час масованого ракетного обстрілу, збив дві крилаті ракети окупантів.

За однією з версій слідства, поблизу смт. Турбів під час знищення чергового об’єкту, уламки збитого ворожого безпілотника зачепили кабіну українського літака. Пілот скерував винищувач Міг-29 у поле аби уникнути масштабних руйнувань та жертв серед мирного населення.

Пілот дав перше інтерв’ю в якому розповів про полювання на ворожі російські дрони.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info