20 груд. 2022 16:49

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:26
Суспільство
0

148

0

У Вінниці волонтери шиють зимові маскувальні костюми для воїнів на передову

У Вінниці волонтери шиють зимові маскувальні костюми для воїнів на передову

Громадська організація «Куми» запустила виробництво зимових маскувальних костюмів


Від початку війни чи не кожен українець намагається допомогти нашій армії. Вінничани із громадської організації «К.У.М.и» з перших днів організували «швейний тил» та відшивають плитоноски і балаклави. А з настанням зими взялись за пошиття маскувальних костюмів. Вони універсального розміру, не пропускають вологу. Деталі Вінниця.info розповів волонтер Віталій Головенько.


«В мене куми, родичі і друзі знайомі - воюють. Зараз попит на маскувальні костюми. Перед цим ми збирали кошти на автомобіль. Порадились і вирішили, що частину цих коштів перекинемо на закупівлю тканини. Обираємо лише якісну тканину – як для шиття плитоносок для бронежилетів, однак вона набагато тонша. Ці костюми не пропускають вологу, теплі і зручні. Вони білі зі чорними цятками. Через проблеми із світлом шиємо не так багато як хотілося б. На сьогодні дві людини працюють над пошиттям костюмів. Однак, ми готові залучати інших бажаючих волонтерів. Нині потрібно ще закупити тканину», - розповідає Віталій Головенько.

Волонтери вже пошили 15 маскувальних костюмів. За цю справу взялась пенсіонерка з 52-річним досвідом швеї. Жінка каже, готова цілий день працювати аби наші воїни повертались додому живими.


«Я за фахом технолог швейного виробництва. В мене загальний досвід роботи – 52 роки. Вже рік як на пенсії. З 28 лютого разом із своїми дітьми ми почали шити пов’язки, балаклави. Ми пошили загалом 738 плитоносок, 134 розвантажувальні жилети, кілька сотень балаклав. Зараз потрібні маскувальні костюми. Я залюбки відгукнулась на прохання допомогти. Шити їх не важко. В мене вдома стоїть промислова швейна машинка. За день можна пошити до 5 костюмів, при наявності електроенергії. Це об’ємний костюм, універсальний. Він одягається поверх основного одягу на військову форму. Якщо цей костюм врятує хоча б одне життя – це буде велика нагорода», – говорить швея і волонтер Ірина Проценко.

Волонтери просять підтримати їх фінансово аби придбати тканину для виготовлення значно більшої кількості маскувальних костюмів. Зробити донат можна на цей номер банківської карточки 4441114450665821

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info