13 груд. 2022 09:56

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:58
Місто
0

203

0

У Вінниці визначились, за яким проєктом будуватимуть новий дитсадок на Поділлі

У Вінниці визначились, за яким проєктом будуватимуть новий дитсадок на Поділлі

Визначили переможця архітектурного конкурсу проєктів на спорудження дитячого садочка в мікрорайоні Поділля


Вінниці 12 грудня визначили переможця архітектурного конкурсу проєктів на спорудження дитячого садочка в мікрорайоні Поділля.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«Бешкетники», «Легосад», Kindergarten «Hello» – такі звучні назви своїм проєктам дали команди архітекторів -конкурсантів. Не менш цікавими були й фасадні рішення. Від стриманих фарб нордичного стилю до яскравого різнобарв’я у стилі улюбленого конструктора дітвори. Але, окрім естетичного вигляду, садочок має повністю відповідати освітнім цілям. Саме на цьому акцентували увагу представники журі, яке очолила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.

«Те, що у такий непростий час ми розглядаємо проєкти зведення садочку – це вселяє дуже велику надію і ми впевнені, що скоро наша Перемога. Ми думаємо про наших маленьких вінничан – наше сьогодення і майбутнє, яким відновлювати і розвивати Україну, – зазначила на початку роботи журі Галина Якубович. – Хотілося б обрати такий проєкт, який у подальшому стане і окрасою мікрорайону, і найголовніше комфортним місцем перебування наших діток, місцем здобуття ними дошкільної освіти. А також буде і креативним, і цікавим».

За її словами, у молодому мікрорайоні працюють лише два садочки (№3 та №7) та вони не в змозі задовольнити усі потреби.

«Новий садочок, замовником якого є міська рада, департамент капітального будівництва має бути ще однією родзинкою мікрорайону. Його спорудження матиме змішане фінансування: і міського бюджету і інвесторів, яких ми будемо долучати, але зараз найголовніше завдання обрати концепцію дитячого садочку і тут треба слухати і фахівців галузі освіта, і архітекторів, щоб знайти золоту середину, яка була б найкращою», – підкреслила Галина Якубович.

Саме щільна забудова мікрорайону стала чи не найбільшим випробуванням для учасників конкурсу. Земельна ділянка, виділена під зведення садочку, обмежена за площею і вимагала нестандартних рішень. Серед основних вимог до проєктантів були й інклюзивність, зручність розташування груп, наявність ігрових та спортивних майданчиків, і що не менш важливо укриттів, які б відповідали нормам та стандартам.

Більшістю голосів перше місце з правом реалізації свого проєкту отримала авторська команда із м. Чернівці – ФОП Хілько Наталія Олексіївна (проєкт «Бешкетники»).

2 місце і заохочувальна премія у Архітектурно-проєктної майстерні Плясовиці (проєкт «Легосад»).

3 місце і заохочувальна премія у МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування й архітектури» (проєкт Kindergarten «Hello»).

Як запевнила Галина Якубович, зі спорудженням нового дитячого садочка зволікати не будуть, адже він дуже потрібний місту і його маленьким мешканцям.

До речі, переможниця конкурсу Наталія Хілько була головною архітекторкою Чернівців.

Як повідомляла Вінниця.info, виконком Вінницької міської ради 11 серпня прийняв рішення Про проведення замовленого архітектурного конкурсу на найкращий ескізний проект дитячого дошкільного закладу на території житлового мікрорайону «Поділля».

Віталій Плясовиця опублікував фото проекту «LEGO Сад», який зайняв друге місце.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - міської ради