10 листоп. 2022 14:02

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:45
Місто
0

129

0

У Вінниці з’явиться сучасна туристична навігація: нові вказівники, інформаційні пілони з мапами і таблички

У Вінниці з’явиться сучасна туристична навігація: нові вказівники, інформаційні пілони з мапами і таблички

У Вінниці презентували комплексну концепцію сучасної туристичної навігації міста


У Вінниці презентували комплексну концепцію сучасної туристичної навігації міста. Передбачено створення нових вказівників, інформаційних пілонів з мапами та інформаційні таблички. Все розробили в стилістиці бренду Вінниці.

Про це повідомили в департаменті маркетингу міста та туризму Вінниці.

Це цілісний архітектурно-урбаністичний дороговказ, який пропонує єдину логіку розміщення та візуальну лінійку елементів туристичної навігації: табличок, пілонів та вказівників.

Нова навігація передбачає розширення лінійки додатковими елементами:

● великі пілони з металу й дерева (подаватимуть напрямки та відстані до найближчих об’єктів, розширену карту і додаткову інформацію про туристичні принади міста чи паркової зони);

● металеві пілони середнього розміру (універсальний навігатор в місцях інтенсивного потоку людей);

● нові вказівники (з кількома лопастями, що дозволять звернути увагу на менш відомі об’єкти).


Пілони з нержавіючої сталі пропонується взяти за основу для міської навігації, а дерев’яні – для парково-рекреаційної.

Інформація на них буде розміщена українською та англійською мовами, а також з QR-кодом. Вінницькою родзинкою металевих пілонів буде фірмовий декоративний елемент в нижній частині з гравіюванням у вигляді мапи Вінниці. Також буде позначено об’єкти двох маршрутів – оглядового та квестового. Останній дозволить дітям пізнати місто в інтерактивній формі та отримати призи за кмітливість.

Нову концепцію ще наприкінці 2021 року розробила компанія «MoreInfo».

Розробники кажуть, що дизайн навігації прагнули зробити якомога лаконічнішим та уникати нагромадження елементів. У роботі надихалися не тільки культурною спадщиною та ландшафтами Вінниці, а й досвідом таких міст, як британські Бат та Лондон, а також американський Нью-Йорк.

«При прогулянці містом ми виявили багато елементів із нержавіючої сталі. Це виглядає симпатично, привертає увагу, але не перетягує її біля визначних пам’яток. Ми вибрали цей матеріал для робочої концепції. За основу кольорів взяли поєднання з брендбука, яке поширене у Вінниці – помаранчевий та синій. Більшість табличок і станцій велопрокату вже виконані у цій гамі. Альтернативою може бути чорний та жовтий – більш стримане поєднання кольорів з дотриманням базових вимог брендбука.

Також ми розробили унікальну паркову навігацію для рекреаційних зон. Основний матеріал – дубові балки повторного використання, яким понад 70 років. Для монтажу в ґрунт ми зробили спеціальний короб, що запобігає потраплянню води. В якості друкарського матеріалу вибрали алюмінієвий композит. Його легко встановити, обслуговувати і він добре виглядає. Кольорова гама у цьому випадку – жовтий і червоний», – розповів засновник проекту «Moreinfo» Михайло Дьомшин

Директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені наголосив, що фізично втілити проект місто зможе лише з відновленням фінансування подібних видатків у мирний час, певними логічними етапами – від пілонів на найбільш людних площах (Європейська, Ліверпуль, Калічанська та ін.) до нових вказівників з більшою кількістю лопастей.

Нагадаємо, що першим кроком до вдосконалення туристичної навігації у Вінниці стали багатомовні інформаційні таблички з QR-кодами, NFC-мітками, аудіогідом та шрифтом Брайля, які з’явилися у 2019 році. Їх також розробляла команда «Moreinfo», і наразі таких у місті 20: на Вишеньці, Поділлі, П’ятничанах та в історичному середмісті.

За три роки кількість сканувань цих елементів перевищила 7500 разів.


Як виглядатиме на вулицях містаНовини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото департаменту маркетингу міста та туризму Вінниці