25 трав. 2023 12:26

Останнє оновлення  
25 трав. 2023 12:26

2 хвилини читання

Місто
0

770

0

У Вінниці засіяли першу декоративну луку замість газону

У Вінниці засіяли першу декоративну луку замість газону

Проєкт «луки Вінниці» передбачає висаджування різнотрав’я замість газонів


 
У Вінниці на головній алеї Вишенського парку будуть засіяні луки на окремих ділянках, де зараз досить деградований газон. А ще у парку завжди багато людей, які зможуть на власні очі переконатися у важливості та перевагах такого озеленення.

Про це повідомляє Інститут розвитку міст.

Постачальник насіння допоміг підібрати суміш, яка найкраще підходить умовам цієї ділянки: декоративний мікс з однорічних та багаторічних квітів, що складається з великої кількості видів рослин і витримує періоди засухи.

Процес засівання луки досить схожий на засівання газону: спочатку потрібно зняти дернину, прокультивувати ділянку та очистити ґрунт від кореневищ небажаних тут рослин.

Після 1-2 тижнів спокою необхідно виконати поверхневу обробку ґрунту і його каткування. Потім – посіяти суміш насіння і піску та закаткувати знову.

Усі роботи виконали працівниці та працівники МКП Вінницязеленбуд. Вони щиро цікавляться луками й разом з нами переживають за результати експерименту.

«Тепер з нетерпінням чекаємо перших сходів, адже є певні загрози: несприятливі погодні умови – холодний квітень і сухий травень - ускладнюють нам задачу. А ще нахабні голодні голуби…

Проте віримо, що нам все вдасться – не дарма засівання ділянки відбувалося в Міжнародний день біологічного різноманіття, а луки саме той тип озеленення, яке найбільше сприяє збереженню біорізноманіття. Вдячні за віру у наш проект та підтримку ідеї фундації «EID Ukraine». А також дякуємо КП ВМР  «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади», які допомогли підготувати вдалу ділянку та активно сприяли реалізації ідеї створення міської луки у Вишенському парку», - йдеться у повідомлені.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі –https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Інституту розвитку міст.