1 берез. 2023 16:41

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 12:56
Культура
0

227

0

У Вінниці збирають експозиції для «Музею Мужніх»

У Вінниці збирають експозиції для «Музею Мужніх»

Це особисті речі Героїв, нагороди, фото, документи, військова форма, спорядження та зброя


В «Музеї Мужніх», який планують відкрити у Вінниці, зібрали уже більше 800 експонатів. Це особисті речі Героїв, нагороди, фото, документи, військова форма, спорядження та зброя.

Про це повідомили у Департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.

Про те, що у Вінниці планують створити «Музей Мужніх», заговорили ще у серпні 2020 року. Ідея його створення належить Зої Кузьменко, матері Героя Небесної Сотні вінничанина Максима Шимка. У 2021 році, під час сесії міської ради депутати підтримали рішення щодо виділення коштів на створення музею.

Уже на початку 2022 року був готовий проект реконструкції приміщення і розроблені дизайн-концепція та дизайн-пропозиція музею. Але через початок повномасштабного вторгнення армії РФ на території України, ремонт не встигли почати. Тому нині команда працює над тематико-експозиційним планом і наповненням експозиції (документуванням, збором, виставковою діяльністю).

Експозиція «Музею Мужніх» присвячена Героям Революції гідності та російсько-українській війні.

За словами завідувачки відокремленого підрозділу «Музей Мужніх» Вінницького обласного краєзнавчого музею Олени Гордієнко, музейний фонд постійно поповнюється новими експонатами. Дещо з того, що увійде до майбутнього «Музею Мужніх» нині можна побачити на виставці «Український щит», що в краєзнавчому музеї. Сьогодні там представлено понад 70 комплексів про учасників російсько-української війни.

Також речі для музейного фонду передають ветерани та військові, які зараз несуть службу. Серед експонатів, наприклад, є контейнер від українського протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П», квадрокоптер «DJI Phantom 2», який у свій час дуже ефективно здійснював аеророзвідку, та багато іншого. Відтворений навіть бліндаж, з чим музейникам допомогли військові та волонтери.

«Ще у нас зберігається прапор з підписами бійців 120-ї бригади тероборони міста Вінниці. Серед них є підпис нашого колеги та друга Михайла Потупчика – відомого історика, який до початку своєї військової служби займався охороною культурної спадщини. Також дуже символічним предметом є сітка «Прапор України», яка була сплетена в одному з вінницьких волонтерських центрів. До цього доклалися люди з 12 різних міст України, які змушені були покинути свої домівки, і перечікували ці страшні події у нас у Вінниці», – розповіла Олена Гордієнко.

Серед експонатів майбутнього «Музею Мужніх» є й предмети ворожої російської армії: форма, обгорілі дула від кулеметів Калашникова, тубуси від гранатометів, радіостанція… Зокрема й два види сухпайків армії рф. Також волонтери передали в музей знайдені касетні боєприпаси РСЗВ «Смерч».

Щодо того, яким буде «Музей Мужніх», Олена Гордієнко розповідає, що планується як інтерактивний: він «говоритиме» голосами наших захисників, їхніх рідних, волонтерів, медиків і переселенців. Для цього команда «Музею Мужніх» вже зараз записує відеоінтерв’ю і збирає свідчення очевидців «по гарячих слідах».

Також в «Музеї мужніх» планують обладнати спеціальну залу для тематичних лекцій, показів кінострічок, наукових зустрічей.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Департаменту маркетингу міста та туризму ВМР