29 черв. 2023 16:15

Останнє оновлення  
29 черв. 2023 16:15

7 хвилин читання

Суспільство
0

1401

0

У «Вінницяміськтеплоенерго» роз’яснили, чому нараховують плату за опалення влітку

У «Вінницяміськтеплоенерго» роз’яснили, чому нараховують плату за опалення влітку

Вінничанам пояснили особливості дії двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії. Всі деталі розповіли у «Вінницяміськтеплоенерго».


З 1 січня 2009 року для споживачів КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розрахунок за послугу з постачання теплової енергії здійснюється за двоставковим тарифом (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2007р. №229-р., Рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради 27.11.2008р. №2852).

Цей тариф передбачає, що жителі міста сплачують за послугу з постачання теплової енергії протягом усього року, але за різними ставками.

Він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період. Тобто, споживачі не сплачують більше.

Двоставковий тариф на послугу з постачання теплової енергії складається з двох частин: "умовно-постійні витрати" та "умовно-змінні витрати" (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Умовно-постійну частину тарифу мешканці сплачують протягом усього року. Отримані кошти спрямовуються на придбання матеріалів, розрахунок за ресурси (вода, газ, електроенергія) та сплату різноманітних податків і зборів.

«Коли на житлові будинки не подається послуга з постачання теплової енергії, це не означає, що підприємство не працює, роботи не зменшується. Адже підприємство, окрім надання споживачам послуги з постачання гарячої води, готується до нового опалювального сезону. Виконуються роботи з реконструкції тепломереж, проводяться ремонти всього обладнання теплопостачального комплексу - на котельнях, центральних та індивідуальних теплових пунктах тощо. Кожен підрозділ підприємства виконує свою роботу, необхідну для повноцінного функціонування підприємства та надання послуг споживачам.

Але зазначимо, що найбільше навантаження в роботі підприємства припадає саме на зимовий період, коли виробляється і транспортується до будинків споживачів теплова енергія. 

Схема нарахувань двоставкового тарифу наступна:

квітень (від дня завершення опалювального періоду), травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень (до початку опалювального періоду) — нараховується лише умовно-постійна частина тарифу;

жовтень (з початку опалювального сезону), листопад, грудень, січень, лютий, березень, квітень (до закінчення опалювального сезону) — нараховується умовно-постійна частина тарифу та умовно-змінна (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Таким чином, з початку нарахувань за послугу з постачання теплової енергії за двоставковим тарифом, змін зазнала тільки сама система нарахувань», - йдеться в повідомленні.

Вінниця.info, фото ілюстративна