24 берез. 2023 14:07

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 18:05
Суспільство
0

77

0

Україна передала росії важкопоранених полонених, стан яких дозволяв транспортування

Україна передала росії важкопоранених полонених, стан яких дозволяв транспортування

Україна передала росії усіх важкопоранених окупантів


Україна здійснила гуманітарну акцію та передала росії усіх важкопоранених окупантів, стан яких дозволяв транспортування, захоплених в полон з початку широкомасштабного вторгнення.

Про це повідомляє координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, важкопоранені полонені не підлягають обміну, а мають бути репатрійовані без жодних умов.

Україна дотримується міжнародного права та Женевських конвенцій, демонструючи всьому світові, що ми - цивілізована європейська держава, на відміну від держави-агресорки.

Водночас держава-агресорка, систематично нехтуючи міжнародними нормами, досі утримує в заручниках тисячі українських громадян, зокрема важкохворих і поранених, цивільних, дітей та жінок, літніх людей, а також тих, які потрапили в російський полон ще до початку широкомасштабного вторгнення. Усі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мали би бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов. Попри це росія не лише продовжує утримувати в заручниках цивільних та некомбатантів, але й відмовляється допускати до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, не забезпечує їх зв’язком з рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі.

Україна закликає світову спільноту посилювати тиск на державу-агресорку, аби змусити росію дотримуватися міжнародного гуманітарного права та звільнити з полону всіх незаконно утримуваних громадян України.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото і відео – Координаційного штабу