1 лип. 2022 13:24

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 14:45
Культура
0

106

0

Український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

1 липня, на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.


Сьогодні, 1 липня, на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП було внесено елемент “Культура приготування українського борщу” до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики у Міністерство культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ - це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО.

Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське.

Але пам'ятайте та будьте певні - як у війні за борщ так і в цій війні ми переможемо», - написав Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, у березні минулого року МЗС внесло на розгляд ЮНЕСКО, підготовлене експертами номінаційне досьє щодо українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена в чергу на розгляд у 2023 році.

Проте, розпочата росією війна проти України за оцінками Організації створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку - Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото ілюстративне