31 серп. 2022 16:13

Останнє оновлення  
6 берез. 2023 13:04
Суспільство
0

90

0

В «Дії» презентували оновлення: пенсійне посвідчення, посвідка на проживання і переклад документів англійською

В «Дії» презентували оновлення: пенсійне посвідчення, посвідка на проживання і переклад документів англійською

Велике оновлення «Дії». Сьогодні віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував нові документи та послуги, які з 31 серпня доступні у застосунку «Дія».


Велике оновлення «Дії». Сьогодні віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував нові документи та послуги, які з 31 серпня доступні у застосунку «Дія».

Про оновлення застосунку Михайло Федоров розповів на брифінгу.

Так, тепер пенсійні посвідчення, видані після 2014 року, будуть автоматично підтягуватися у «Дію».

За словами Федорова, розробники кілька місяців проводили бета-тестування цієї послуги.

«Пенсійні посвідчення за віком для жінок з 55 і для чоловіків з 60 років. При авторизації у застосунку, ці документи будуть автоматично підтягуватися в Дію», - повідомив він.

Крім того, з’явилися у застосунку й спеціальні документи: про втрату годувальника та групу інвалідності. Для їх відображення у застосунку потрібно зробити запит.

«Якщо є пенсійне посвідчення книжечкою, то його потрібно буде оновити і після того воно автоматичне з’явиться у Дії», - повідомив він.

Тож відтепер електронні пенсійні посвідчення можна використовувати на рівні з фізичним документом.

Посвідка на тимчасове та постійне проживання також відсьогодні з’являться у Дії.

«Цей документ дуже потрібен для іноземців. Завдяки йому іноземці можуть отримувати різні державні послуги. В Україні постійних посвідок на проживання вже 70 тисяч, посвідок на тимчасове проживання – 130 тисяч. Ця послуга тепер готова для цифрового застосування. За її наявності можна відкрити банківський рахунок та інше. Тепер іноземці зможуть згенерувати Дія-підпис і мати можливість скористатися цифровими державними послугами. Це дуже спростить їм життя», - повідомив міністр.

Крім того, відтепер у Дії є переклад документів на англійську.

«Ми знаємо що мільйони українців сьогодні за кордоном. І їм також потрібно мати змогу користуватися документами онлайн. Тепер є документ англійською мовою – паспорт, техпаспорт, посвідчення водія. В один клік можна перевести на англійську і користуватися ними за кордоном», - повідомив він.

Відновили і покращили послугу – шеринг технічного паспорта на автомобіль.

«Відтепер ви можете поділитися QR-кодом чи лінком на техпаспорт і він з’явиться в Дії іншої людини. Тобто по суті це копія технічного паспорта, відтак і штрафи будуть надходити безпосередньому кермувальнику авто», - повідомив міністр.

Крім того, Михайло Федоров зазначив, що в Дії знову відновили штрафи. Якщо поліція виписала людини штраф, то він автоматично буде підтягуватися в застосунок.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info